Na trasie przejazdu papieża znalazła się także reprezentacja zakonników - opiekunów starszych

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP, JW/Rynek Seniora   29 lipca 2016 09:13


Na trasie przejazdu papieża znalazła się także reprezentacja zakonników - opiekunów starszych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

28 lipca grupa zakonników ze Wspólnoty Chrystusa Cierpiącego, prowadząca dom pomocy społecznej i hospicjum, pozdrawiała papieża Franciszka podczas jego przejazdu tramwajem.

Zakonnicy zaintonowali piosenkę "Jedzie pociąg z daleka", do śpiewu przyłączyły się stojące obok osoby. Jak wyjaśnił PAP brat Tomasz z tej wspólnoty, ich grupa przyszła specjalnie w to miejsce, bo na co dzień zajmuje się osobami starszymi i cierpiącymi.

Wspólnota prowadzi w miejscowości Kałków-Godów (Świętokrzyskie) Dom Pomocy społecznej im. Sue Ryder i hospicjum.

- W sumie zajmujemy się ponad 90 osobami w DPS i 24 w hospicjum. Pracuje nas tam dwunastu, każdy ma wykształcenie medyczne lub psychologiczne - powiedział brat Tomasz.

Margaret Sue Ryder to założycielka międzynarodowej instytucji charytatywnej swojego imienia. W czasie wojny współpracowała z cichociemnymi i nauczyła się języka polskiego. Po wojnie założyła fundację, aby nieść pomoc chorym, niepełnosprawnym, biednym. W Polsce powstało 30 domów opieki wybudowanych za pieniądze jej fundacji. W czasie wizyty w Kałkowie-Godowie w 1996 r. powiedziała: "Pomoc potrzebującym nie tylko niesie im ulgę i wzbogaca świadomość, że nie są sami, ale także uszlachetnia i wzbogaca tych, którzy poświęcają się dla nich". 

Gdy tramwaj skręcił w ul. Straszewskiego, klerycy ucieszyli się, gdy zobaczyli siedzącego wewnątrz papieża, i wiwatowali. 

Papież, jeszcze jako kardynał Jorge Bergoglio, po Buenos Aires, stolicy Argentyny, podróżował właśnie komunikacją miejską, m.in. metrem. Podczas przejazdu tramwajem w ramach Światowych Dni Młodzieży papieżowi towarzyszyli niepełnosprawni wraz z ich opiekunami. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR