Najpierw Trzcianka, teraz Czchów. Nieprawidłowości w kolejnym domu opieki

RYNEK OPIEKI

Autor: TVN24/Rynek Seniora   29 kwietnia 2016 16:00


Najpierw Trzcianka, teraz Czchów. Nieprawidłowości w kolejnym domu opieki Portal TVN24.pl informuje, że do nieprawidłowości w opiece dochodzi także w domu opieki w Czchowie w woj. małopolskim. Fot. Helen Harrop/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Jak podaje portal tvn24.pl, reporterka TVN zatrudniła się także w drugim obiekcie właściciela domu opieki w Trzciance. Dom Opieki im. A. Alzheimera zlokalizowany jest w Czchowie w woj. małopolskim i - jak twierdzi dziennikarka - w ośrodku stosowany jest ten sam schemat obchodzenia się z podopiecznymi jak w Trzciance. W kwestii higieny jest ponoć jeszcze gorzej.

W związku z doniesieniami medialnymi o nieprawidłowościach, do których miało dochodzić w Domu Opieki im. Aloisa Alzheimera w Trzciance (Mazowieckie) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się do wojewody mazowieckiego o przeprowadzenie w trybie natychmiastowym kontroli w ośrodku. Wcześniej dziennikarze programu "Uwaga! TVN" pokazali m.in., że osobom przebywającym w ośrodku w Trzciance brakowało należytej opieki, a osoby chore były krępowane pasami samochodowymi i kaftanami bezpieczeństwa.

Czytaj też: Cofną zezwolenie na działalność domu opieki w Trzciance? MRPiPS informuje o kontrolach

Jak jednak informuje tvn24.pl, do nieprawidłowości dochodzi także w Domu Opieki im. A. Alzheimera w Czchowie w woj. małopolskim. Właścicielem ośrodka jest ta sama osoba, która posiada dom opieki w Trzciance.

O przemocy fizycznej i psychicznej wobec podopiecznych w Czchowie powiadomiła reporterka "Uwagi! TVN", która także w tym miejscu zatrudniła się w charakterze opiekunki. Podobnie jak w pierwszym ośrodku, również tutaj ma dochodzić do wiązania pacjentów i łamania podstawowych zasad higieny - używania jednego ręcznika do wycierania, wspólnej szczoteczki do mycia zębów i ograniczeniach w spłukiwaniu toalet.

TVN24 podaje, że 26 i 27 kwietnia 2016 r. w domu opieki w Trzciance zjawiły się rodziny osób, które tam mieszkają, ale tylko nieliczni zabrali stamtąd swoich bliskich.

Więcej: www.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.