Niechętnie oddajemy rodziców do domów opieki

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniore   14 października 2014 09:29


Niechętnie oddajemy rodziców do domów opieki Fot. Fotolia

Opieka nad osobami starymi i niesamodzielnymi powoli wychodzi z szarej strefy. Przedsiębiorcy zapowiadają zatrudnianie specjalistów, na których popyt będzie rósł z każdym rokiem - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

W 2024 r. niemal 5,5 mln mieszkańców Polski będzie miało ponad 70 lat. To sprawia, że segment opieki nad najstarszymi osobami przyciąga coraz więcej firm. Także tych największych.

W usługi dla osób najstarszych lub niesamodzielnych zainwestował np. Medicover, jedna z największych prywatnych sieci medycznych w kraju. Należący do niej Care Experts w połowie ubiegłego roku ruszył z usługami ambulatoryjnymi i opieką domową w stolicy. Po kilku miesiącach opiekę domową zaoferował też we Wrocławiu, w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Trójmieście.

O dalszym rozwoju myśli też agencja opiekunek Opieka i Zaufanie, która działa w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, we Wrocławiu, w Trójmieście i Katowicach. W ciągu najbliższych dwóch lat planuje działać we wszystkich większych miastach w Polsce.

Na wzrost zainteresowania opieką domową w Polsce uwagę zwraca też Promedica24, której głównym terenem działania są Niemcy.

Idziemy śladem krajów, które od wielu lat mierzą się z problemem starzejącego się społeczeństwa. Tym, co nas od nich odróżnia, jest to, że niechętnie oddajemy rodziców do domów opieki. Na popularności zyskuje profesjonalna opieka domowa.

Mocno rozwija się też rynek teleopieki, czyli zdalnego monitoringu stanu zdrowia podopiecznych. Krzysztof Bruski, prezes Polskiego Centrum Opieki, wskazuje, że to rozwój w tempie kilku procent miesięcznie.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.