Niemiecki dom opieki: nieprawidłowości wobec personelu i pensjonariuszy

RYNEK OPIEKI

Autor: dw.com/Rynek Seniora   10 lipca 2015 15:50


Niemiecki dom opieki: nieprawidłowości wobec personelu i pensjonariuszy Dom opieki został zamknięty przez niemieckie władze Fot. Shutterstock

Wynagrodzenie mniejsze od deklarowanego, przeciążenie pracą, brak obiecanego wsparcia przy nostryfikacji dyplomu, a do tego niewłaściwe traktowanie samych pensjonariuszy - tak, według relacji polskiej pielęgniarki, wyglądała rzeczywistość domu opieki „Haus Dottendorf” w niemieckim Bonn.

O domu opieki „Haus Dottendorf” stało się w Niemczech głośno w lutym b.r., kiedy to placówka została zamknięta na cztery spusty.  

Powodem były wyniki kontroli niemieckiego ministerstwa zdrowia przeprowadzonej po śmierci dwóch pacjentów na skutek złego podania leków. Urzędnicy wykazali szereg nieprawidłowości i zaniedbań, o których donosiły niemieckie media.

Zdaniem rzecznika prasowego firmy Senator GmbH z Dortmundu Klausa Januschewskiego, administratora placówki, w grę mógł wchodzić sabotaż pracowników, a całą aferę "nakręciła” prasa.

Polska pielęgniarka, z którą rozmawiał portal dw.com stanowczo zaprzecza tym twierdzeniom. Choć w momencie zamykania ośrodka (3 lutego b.r.) nie była już jego pracownicą, podczas osiemnastomiesięcznego stażu była świadkiem wielu wątpliwych praktyk.

Przede wszystkim, kiedy podjęła w  nim zatrudnienie szybko okazało się, że warunki pracy i płcy nijak się mają do deklarowanych. Sytuacja skomplikowała się dodatkowo, kiedy zasygnalizowała przełożonym nieprawidłowości w zaszeregowaniu chorych.

Więcej: www.dw.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.