Nowe hospicjum w Bielsku-Białej liczy na kontrakt z NFZDziennik Zachodni/Rynek Seniora - 22 października 2015 15:33


Pierwsze hospicjum stacjonarne w Bielsku-Białej (Śląski) jest już prawie gotowe. W placówce trwa w tej chwili wyposażanie w sprzęt medyczny. Termin jej otwarcia jest jednak uzależniony od pozyskania kontraktu z NFZ.

Nowe hospicjum dysponuje 30 łóżkami, w tym dwiema izolatkami. W pokojach chorych są już łóżka, szafki, krzesła, wyposażone są również pokoje dla lekarzy i pielęgniarek, zamontowana została także specjalistyczna wanna służąca do kąpania osób niepełnosprawnych. Na finiszu jest wyposażenie obiektu w windy. Obecnie trwa kompletowanie niezbędnego sprzętu medycznego, m.in. koncentratorów tlenu.

Hospicjum poszukuje też personelu.

Jak mówi Grażyna Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które prowadziło budowę placówki, dzięki darczyńcom, kwestom i akcji "Pola Nadziei" wyposażenie hospicjum w sprzęt medyczny jest możliwe jeszcze w tym roku, ale kluczowe do uruchomienia działalności i przyjęcia pacjentów jest otrzymanie umowy z NFZ.

Niewykluczone, że stowarzyszanie zwróci się do Funduszu z wnioskiem o umowę na dofinansowanie działalności na przełomie listopada i grudnia br.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl