Olsztyn przekazał grunty pod budowę hospicjum

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 maja 2018 10:07


Olsztyn przekazał grunty pod budowę hospicjum Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 20-arową działkę z 99-proc. bonifikatą otrzymało od miasta hospicjum "Palium" w Olsztynie. Przy ul. Metalowej ma powstać ośrodek opieki paliatywnej dla 40 osób. Obecnie stowarzyszenie prowadzi hospicjum dla 20 osób na zapleczu jednego z budynków Szpitala Miejskiego.

W poniedziałek podpisano akt notarialny w sprawie nieruchomości.

- Gdy wprowadzaliśmy się do budynku szpitala 16 lat temu, to miało być rozwiązanie tymczasowe i dlatego kilka lat temu rozpoczęliśmy starania o wykup działki. Dziś jestem szczęśliwa, że udało nam się zakończyć ten etap formalności i rozpocząć poważne starania o fundusze. Mając działkę możemy już przygotowywać projekt - podkreśliła w poniedziałek (21 maja) prezes zarządu Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego "Palium" Teresa Kocbach.

Aby doszło do sprzedaży, na terenie przeznaczonym pod inwestycję uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Następnie decyzje o przekazaniu nieruchomości z bonifikatą podjęli prezydent Olsztyna i rada miasta. Na podstawie tych dokumentów działka została sprzedana stowarzyszeniu "Palium" za symboliczną kwotę ok. 4,5 tys zł. Wraz z kosztami związanymi z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży to suma nieco ponad 8 tys zł. Tymczasem wartość działki to 453 tysiące złotych.

- Nie mam wątpliwości, że ze względu na ogrom potrzeb, taka pomoc stowarzyszeniu to dobra inwestycja. Nie każdy ma możliwość zagwarantowania bliskim opieki paliatywnej, a szpitale nie są do tego przygotowane. W hospicjum podopieczni znajdą profesjonalną opiekę - ocenił prezydent Piotr Grzymowicz.

Na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami, Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne "Palium" w Olsztynie ma dziesięć lat na budowę hospicjum. Jeśli nie wywiąże się z tego obowiązku, sprzeda lub wykorzysta nieruchomość na inne cele, będzie musiało zwrócić udzieloną bonifikatę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR