Opieka dla starszych i zamożnych ze stolicy. Gdzie szukać?

RYNEK OPIEKI

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   12 stycznia 2016 14:11


Opieka dla starszych i zamożnych ze stolicy. Gdzie szukać? Za miesięczny pobyt w domu opieki Józefina w Józefowie pod Warszawą trzeba zapłacić od 4 do 13 tys. zł. Fot. Care Experts

Według GUS-u w województwie mazowieckim w 2013 r. na 1000 wnuków przypadało 993 dziadków. Do 2050 r. wskaźnik ten wzrośnie ponad dwukrotnie. Na obecne i przyszłe zapotrzebowanie na opiekę nad osobami starszymi odpowiadają już prywatni inwestorzy, oferując nierzadko bardzo wysoki standard.

Ceny miesięcznego pobytu w prywatnym domu opieki w Warszawie i okolicach zaczynają się od 2 tys. zł, a kończą na ok. 15.

Jesienią 2015 r. firma Medicover otworzyła w Józefowie Dom Opieki "Józefina" dla 90 osób. Za miesięczny pobyt trzeba zapłacić od 4 do 13 tys. zł. W cenie są: całodobowa opieka pielęgniarska, rehabilitacja, zabiegi oraz animator prowadzący zajęcia. W pokoju można trzymać zwierzęta, a w budynku jest piwnica z winami i sala kinowa. Każdy pensjonariusz jest wyposażany w opaskę monitorującą parametry życiowe.

6 placówek dla seniorów o różnym stopniu sprawności prowadzi na Mazowszu spółka MEDI-system. W Wólce Ostrożeńskiej w powiecie garwolińskim zlokalizowano 73-łóżkowy oddział rehabilitacji oraz ośrodek opiekuńczo-leczniczy z 90 łóżkami dla pacjentów z chorobami otępiennymi. Oprócz profesjonalnej opieki medycznej placówki oferują zajęcia terapeutyczne, w tym dogoterapię. Miesięczne ceny za pobyt opiekuńczo-leczniczy zaczynają się od ok. 2 800 zł. 

Z kolei w Otwocku pod Warszawą do 2017 r. ma powstać dom seniora na 80 miejsc, ośrodek opiekuńczo-leczniczy dla osób leżących oraz ośrodek rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej. Inwestorem będzie Dom Maklerski W Investments. Pokoje w Domu Seniora Vivante mają mieć standard pięciogwiazdkowego hotelu, zaprojektowano też salon odnowy biologicznej i kameralne kino. Miesięczny pobyt ma kosztować 15 tys. zł.

Inwestor szacuje, że ofertą może być zainteresowanych 2-3,5 tys. zamożnych mazowieckich seniorów.

Więcej:  www.warszawa.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.