Opieka dzienna nad brzegiem Warty - zobacz wnętrza nowej placówki
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   10 czerwca 2016 14:54

Dzienny Dom Opieki Medycznej Senior Active to nowo otwarty, komercyjny ośrodek oferujący osobom starszym opiekę dzienną. Usytuowany jest w centrum poznańskiej dzielnicy Chwaliszewo tuż nad brzegiem Warty.

Dzienny dom opieki medycznej znajduje się w jednym z budynków osiedla "Nowa Sienna" przy ul. Tylne Chwaliszewo 25 w Poznaniu - nad brzegiem rzeki Warty. Placówka zajmuje powierzchnię 260 mkw.

Ofertę kieruje do osób o obniżonej samodzielności i sprawności psychoruchowej (m.in. po odbytej krótko- i długoterminowej hospitalizacji, cierpiącym na demencję, Alzheimera, drżenie samoistne, Parkinsona, zespoły otępienne, ograniczenia ruchowe, depresje, nadpobudliwość etc.), jak i do seniorów samodzielnych.

DDOM oferuje 4 główne rodzaje usług. Jest to dzienna opieka medyczna (kosztuje 10 zł za godz. i jest realizowana przez opiekuna lub terapeutę zajęciowego), klub seniora z różnymi rodzajami warsztatów i zajęć aktywizujących (zajęcia w weekendy, koszt 118 zł za 8 godz.), grupowa fizjoterapia i fitness club (1 godz. kosztuje 18 zł) oraz indywidualna fizjoterapia (90 zł za 1 godz.).

W skład kadry DDOM wchodzą: lekarz internista, geriatra, psycholog, fizjoterapeuta, rehabilitant, dietetyk, pracownik społeczny oraz inni specjaliści w zależności od potrzeb zdrowotnych podopiecznych.

Zajęcia grupowe, terapie zajęciowe, warsztaty, szkolenia organizowane przez DDOM Senior Active mają charakter otwarty na zasadach klubu seniora i uczestniczyć w nich mogą również osoby nie będące stałymi podopiecznymi ośrodka. Placówka oferuje również doradztwo w zakresie organizacji opieki i leczenia osoby niesamodzielnej.

Ośrodek zapewnia wyżywienie (trzy posiłki), które może być dostosowane do wymagań dietetycznych podopiecznego. Na indywidualne zlecenie zapewnia również transport dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do ośrodka i z powrotem.

DDOM Senior Activ został oficjalnie otwarty 13 kwietnia 2016 r. W sąsiedztwie budynku, w starym korycie Warty, budowany jest obecnie park.

Przy DDOM Senior Active działa również Fundacja Senior Active. Organizuje ona w okresie wakacyjnym - wspólnie z poznańskim Starym Browarem - spotkania warsztatowe pt. "Powiążemy pokolenia", które poprzez zajęcia artystyczne i ruchowe łączące uczestników w różnym wieku wdraża ideę integracji międzypokoleniowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.