Opieka nad osobami starszymi: jakie cechy powinien posiadać dobry opiekun?

RYNEK OPIEKI

Autor: Rynek Seniora   14 lutego 2017 09:36


Opieka nad osobami starszymi: jakie cechy powinien posiadać dobry opiekun? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Część z powyższych cech można w sobie wykształcić bez większego wysiłku, zwłaszcza, jeśli ma się za sobą doświadczenie w pracy z ludźmi i w sektorze usługowym. Warto jednak pamiętać, że nasza wartość na rynku pracy rośnie wraz z umiejętnościami, którymi dysponujemy.

Dobry opiekun osoby starszej to także osoba raczej sprawna fizycznie (niektóre czynności związane z opieką wymagają wysiłku) i posiadająca czynne prawo jazdy (mimo, że nie jest to wymagane, to okazuje się, że rodzina podopiecznego lub on sam udostępnia samochód w celu łatwiejszego sprawowania opieki). Czasami - chociaż to akurat nie jest warunek konieczny - przydaje się określone wykształcenie, jak medyczne, czy terapeutyczne. Dobry opiekun osoby starszej posiada również doświadczenie w pracy z ludźmi.

W przypadku wyjazdu do pracy za granicę w charakterze opiekuna osób starszych, wręcz nieodzowna jest przynajmniej podstawowa, czy komunikatywna znajomość języka obcego. To warunek konieczny, a i korzystny dla samych opiekunów, ponieważ ucząc się języka obcego zachowują swój mózg w lepszej kondycji.

Obecność form i sposobów nauczania języka obcego jest tak duża, że właściwie trudno nie znaleźć sensowej oferty. Opiekunom i opiekunkom wyjeżdżającym za granicę przydają się zwłaszcza język angielski i niemiecki, a to ze względu na fakt, że Wlk. Brytania i Niemcy to kraje wskazywane jako te, w których zapotrzebowanie na usługi opieki nad osobami starszymi będzie rosło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR