Opolskie: 75 mln na placówki i mieszkania dla niesamodzielnych

RYNEK OPIEKI

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Seniora   04 lipca 2016 11:06


Opolskie: 75 mln na placówki i mieszkania dla niesamodzielnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji związanych z tzw. infrastrukturą usług społecznych. Można je składać od 11 do 18 lipca 2016 r. i otrzymać jednorazowe wsparcie od 500 tys. do 7,5 mln zł.

Małgorzata Adamska, zastępca dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki tłumaczy w Nowej Trybunie Opolskiej, że głównym celem naboru jest stworzenie w regionie placówek opiekuńczych i specjalnych mieszkań wspomaganych dla osób niesamodzielnych (m.in. starszych, chorych, niepełnosprawnych), a obiekty - w odróżnieniu od już funkcjonujących dużych placówek - mają być kameralne, rodzinne.

W ramach projektu można też - jako element uzupełniający - realizować usługi opiekuńcze lub asystenckie świadczone w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać mogą mikro, małe i średnie firmy z woj. opolskiego. Mogą pozyskać pieniądze na adaptację, remont lub przebudowę lokalu czy budynku, a także na jego budowę, a inwestycje te - zarówno w infrastrukturę, jak i w wyposażenie - mają dawać możliwość świadczenia usług na rzecz osób niesamodzielnych.

Wnioski można składać od 11 do 18 lipca 2016 r. i uzyskać od 45 do 70 proc. dofinansowania. Jego minimalna kwota to 500 tys. zł, a maksymalna - 7,5 mln. Pula 75 mln zł, dostępna w ramach naboru, podzielona została terytorialnie między subregiony (brzeski - ponad 7,5 mln zł, kędzierzyńsko-kozielski - 12,7 mln zł, północny - 14,1 mln zł, południowy - 17,7 mln zł, oraz aglomeracja opolska - 22,9 mln zł).

Konkurs ma zostać rozstrzygnięty w grudniu.

W latach 1989-2013 w Opolskiem odnotowano największy przyrost liczby osób po 65. r.ż. (o prawie 7 proc.), a odsetek osób powyżej 80. r.ż. podwoił się - z 2 proc. do 4 proc.

Więcej: www.nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR