Opolskie: miliony euro na usługi opiekuńcze i społeczne

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 lutego 2016 12:09


Opolskie: miliony euro na usługi opiekuńcze i społeczne Tylko w roku 2016 mają się odbyć nabory w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) woj. opolskiego na łączną kwotę 1,3 mld zł. Fot. Kuba Bożanowski/Flickr.com (CC BY 2.0)

17 lutego 2016 r. na konferencji w Prószkowie (Opolskie) samorząd woj. opolskiego przedstawił informacje o regionalnych środkach europejskich dostępnych w poszczególnych obszarach do 2020 r. Część unijnych pieniędzy ma być przeznaczona na usługi opiekuńcze, mieszkania wspomagane i rozwój infrastruktury usług społecznych.

Podczas konferencji podano m.in., jakie konkretnie kwoty przeznaczy region na poszczególne obszary, kiedy planowane są nabory i w jakich instytucjach szukać pieniędzy w ramach krajowej puli środków z UE.

Pieniądze unijne do 2020 r. mają być wykorzystane m.in. na rozwój społecznych usług opiekuńczych nad osobami niesamodzielnymi i poprawę dostępu do tzw. mieszkań wspomaganych (19,5 mln euro - ok 85 mln zł) oraz rozwój infrastruktury usług społecznych, np. na wyposażenie dziennych czy całodobowych placówek opieki (ponad 18,7 mln euro - ok. 82 mln zł).

Dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych opolskiego urzędu marszałkowskiego Karina Bedrunka podała, że tylko w roku 2016 mają się odbyć nabory w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) woj. opolskiego na łączną kwotę 1,3 mld zł. Wiele będzie dot. działań wieloletnich, więc szacowana pula środków planowanych do wypłacenia w tym roku z RPO to ok. 550 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR