Opolskie: powstał ośrodek dla niepełnosprawnych i seniorów
Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Seniora   01 lipca 2015 15:18

"Kompleks Siedlisko" w Staniszczach Wielkich to ośrodek opiekuńczo-leczniczy, który niepełnosprawnym da pracę, a seniorom schronienie.  Stowarzyszenie starało się o otwarcie ośrodka od 6 lat. Sama budowa trwała 2 lata. Inwestycja kosztowała blisko 2,4 mln zł.

To pierwszy taki kompleks w woj. opolskim. Niepełnosprawni intelektualnie z powiatu strzeleckiego i nie tylko rozpoczną tu pracę jako pomocnicy kucharza, sprzątacze i konserwatorzy. Na razie zatrudnione zostały cztery osoby, ale wkrótce pracowników będzie trzynastu.

"Kompleks Siedlisko” ma pomagać niepełnosprawnym. Ci, którzy dostaną tam etat, mają wykonywać proste prace. Zatrudnieni w kuchni będą obierać warzywa i odpowiadać za porządek. Ich pracę ma nadzorować profesjonalny personel. Przygotowane dania trafią następnie - w ramach cateringu - do okolicznych instytucji. "Siedlisko” podpisało już w tej sprawie pierwsze umowy.

Poza działalnością gastronomiczną w ośrodku prowadzony będzie także dom opieki dla 16 osób starszych i przewlekle chorych. Zamieszkają w pokojach w nowo wyremontowanym budynku. Wkrótce zostaną one wyposażone w meble i łóżka. "Siedlisko” stara się o status zakładu opiekuńczo-leczniczego i liczy na kontrakt z NFZ. Niepełnosprawni pomagaliby w opiece nad pensjonariuszami i utrzymaniem czystości.

Inwestycja była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach czesko-polskiego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej.

Więcej: www.nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.