Opolskie: trwa rekrutacja do projektu dla osób starszych i ich opiekunów

RYNEK OPIEKI

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   22 września 2016 10:44


Opolskie: trwa rekrutacja do projektu dla osób starszych i ich opiekunów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Opieka medyczna dla seniorów 60+ oraz szkolenia dla opiekunów faktycznych to dwa priorytetowe zadania projektu "Jesień życia w dobrej kondycji bez bólu". Pomoc będzie mogło otrzymać ponad pół tysiąca osób z wybranych powiatów woj. opolskiego. Chętni mogą zgłaszać się do 30 września.

Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych w sumie 518 osób, w tym 500 osób w wieku pow. 60 r.ż. (290 kobiet i 210 mężczyzn) oraz 18 osób pełniących rolę opiekunów faktycznych (16 kobiet i dwóch mężczyzn).

Wartość projektu to ok. 1,88 mln zł, z czego dofinansowanie unijne (ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna Działanie 8.1 „Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych”) wynosi nieco ponad 1,77 mln zł.

Projekt realizowany jest przez Strzeleckie Centrum Obsługi Biznesu „SCOB” w Strzelcach Opolskich w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Promocja Przedsiębiorczości” w Opolu oraz Gminą Strzelce Opolskie. Zakończy się 31 lipca 2018 r.

Inicjatywa jest skierowana do osób 60+ i ich opiekunów faktycznych mieszkających lub pracujących/uczących się na terenie trzech powiatów woj. opolskiego: strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i krapkowickiego.

Zobacz SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN PROJEKTU

W ramach projektu uczestnicy będą mogli liczyć m.in. na opiekę medyczną dla osób starszych (świadczenia pielęgniarskie, wizyty domowe, przygotowanie pacjenta i rodziny do samodzielnej opieki i pielęgnacji, świadczenia pielęgnacyjne i in.) oraz szkolenia dla opiekunów faktycznych (indywidualne, grupowe, możliwości wsparcia finansowego etc.).

Organizatorzy przewidzieli także warsztaty dot. teleopieki medycznej oraz zabiegi rehabilitacji dla seniorów (terapia manualna i energotonowa).

Udział w projekcie jest bezpłatny z wyłączeniem rehabilitacji dla osób starszych. Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia oraz formularze zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej www.jesien.scob24.pl.

Celem "Jesieni życia w dobrej kondycji bez bólu" jest umożliwienie dostępu osobom starszym, w szczególności zagrożonym wykluczeniem społecznym, do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych, a tym samym zwiększenie możliwości sprzyjających wydłużeniu i poprawie jakości ich życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR