Oporny właściciel domu seniora. Zapłacił 10 tysięcy kary, zapłaci kolejną

RYNEK OPIEKI

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Seniora   24 maja 2016 10:15


Oporny właściciel domu seniora. Zapłacił 10 tysięcy kary, zapłaci kolejną W Łodzi w 2015 r. za brak zezwolenia na prowadzenie całodobowych domów dla seniorów ukarano sześć podmiotów grzywnami w wys. od 10 do 40 tys. zł. Fot. Images Money/Flickr.com (CC BY 2.0)

W Łodzi przy ul. Biwakowej działa prywatny dom opieki dla osób starszych. Kara w wys. 10 tys. zł i kolejna, której wysokość jeszcze nie została określona, zostały nałożone na właściciela, ponieważ jednostka wciąż działa bez zezwolenia wojewody - informuje Express Ilustrowany.

W związku z brakiem zgody wojewody na prowadzenie tego typu działalności właściciel obiektu zapłacił w marcu 2016 r. 10 tys. zł kary. Jak donosi Express Ilustrowany, inspektorzy Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przeprowadzili drugą kontrolę i nałożyli kolejną karę, gdyż placówka nadal funkcjonuje bez zezwolenia.

Urzędnicy jeszcze nie określili wysokości grzywny.

Inspektorzy z urzędu wojewódzkiego o działalności nielegalnego domu powiadomili straż pożarną, stację sanitarno-epidemiologiczną i nadzór budowlany. Wydanie zezwolenia na prowadzenie domu zapewniającego całodobową opiekę, jak i zgłoszenie go do rejestru wojewody jest nieodpłatne.

Jak poinformowali urzędnicy, w końcu "podmiot kontrolowany wystąpił o uzyskanie dokumentów wymaganych do wydania zezwolenia wojewody".

W Łodzi zgodę na prowadzenie prywatnych domów opieki dla osób w wieku podeszłym ma 8 podmiotów. W 2015 r. za brak zezwolenia na ich prowadzenie ukarano sześć podmiotów grzywnami w wys. od 10 do 40 tys. zł. Decyzję o zamknięciu domu opieki inspektorzy wydają tylko wówczas, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie przebywających tam seniorów.

Więcej: www.expressilustrowany.pl

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje