Oporny właściciel domu seniora. Zapłacił 10 tysięcy kary, zapłaci kolejną

RYNEK OPIEKI

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Seniora   24 maja 2016 10:15


Oporny właściciel domu seniora. Zapłacił 10 tysięcy kary, zapłaci kolejną Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Łodzi przy ul. Biwakowej działa prywatny dom opieki dla osób starszych. Kara w wys. 10 tys. zł i kolejna, której wysokość jeszcze nie została określona, zostały nałożone na właściciela, ponieważ jednostka wciąż działa bez zezwolenia wojewody - informuje Express Ilustrowany.

W związku z brakiem zgody wojewody na prowadzenie tego typu działalności właściciel obiektu zapłacił w marcu 2016 r. 10 tys. zł kary. Jak donosi Express Ilustrowany, inspektorzy Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przeprowadzili drugą kontrolę i nałożyli kolejną karę, gdyż placówka nadal funkcjonuje bez zezwolenia.

Urzędnicy jeszcze nie określili wysokości grzywny.

Inspektorzy z urzędu wojewódzkiego o działalności nielegalnego domu powiadomili straż pożarną, stację sanitarno-epidemiologiczną i nadzór budowlany. Wydanie zezwolenia na prowadzenie domu zapewniającego całodobową opiekę, jak i zgłoszenie go do rejestru wojewody jest nieodpłatne.

Jak poinformowali urzędnicy, w końcu "podmiot kontrolowany wystąpił o uzyskanie dokumentów wymaganych do wydania zezwolenia wojewody".

W Łodzi zgodę na prowadzenie prywatnych domów opieki dla osób w wieku podeszłym ma 8 podmiotów. W 2015 r. za brak zezwolenia na ich prowadzenie ukarano sześć podmiotów grzywnami w wys. od 10 do 40 tys. zł. Decyzję o zamknięciu domu opieki inspektorzy wydają tylko wówczas, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie przebywających tam seniorów.

Więcej: www.expressilustrowany.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR