Oskarżenia o mobbing w raciborskim DPS-ie

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   14 czerwca 2016 10:49


Oskarżenia o mobbing w raciborskim DPS-ie Komisja z powiatu uznała, że na terenie DPS-u doszło do oczywistego zaburzenia relacji służbowych. Fot. daneshj/Flickr.com (CC BY 2.0)

Pracownice DPS “Złota Jesień” w Raciborzu (Śląskie) poskarżyły się staroście, że są szykanowane i pomawiane przez panią dyrektor.

Jak dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Zachodni", podobno czarę goryczy przelała ostatnio awantura o prywatne zdjęcia z imprezy u jednej z pracownic publikowane na facebooku, które miały nie podobać się pani dyrektor, a także anonim, jaki trafił do starostwa.

Problemy w DPS-ie sygnalizowane były już wcześniej. Analizą pierwszej skargi na panią dyrektor Jolantę Rabczuk przez pół roku zajmowała się powiatowa komisja rewizyjna. Ale na nowo rozgorzały w ostatnich dniach problem miał dotknąć nawet dwudziestu kilku pracowników.

Z ustaleń gazety wynika, że w anonimowym piśmie do starostwa poruszonych zostało kilka wątków, w tym m.in. zbyt duża liczba obowiązków przypadająca na pracownika.

Wicestarosta Marek Kurpis przyznał, że niedawno otrzymał pismo od dwudziestu kilku pracowników, w którym problem jest na nowo sygnalizowany.

Komisja z powiatu uznała, że na terenie DPS-u doszło do oczywistego zaburzenia relacji służbowych. Komisja uznała m.in., że dochodziło do szykanowania pracowników podczas tzw. „rozmów dyscyplinujących”. Ten sam organ nie ma jednak uprawnień do decydowania o tym, czy doszło w DPS-ie do działań mobbingowych. To mógłby rozstrzygnąć sąd.

Jolanta Rabczuk, dyrektor DPS złożyła oświadczenie, w którym przeprasza i wyjaśnia, że próbowała rozwiązać konflikt pracowniczy. Organ nadzorujący zlecił dyrektor opracowanie planu naprawczego. Skutki mają być widoczne w sierpniu.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.