Owsiak: finał WOŚP na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP, onet.pl/Rynek Seniora   10 października 2014 15:28


Owsiak: finał WOŚP na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów Fot. Rafał Malinowski/Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Godna opieka dla seniorów to jeden z celów 23. edycji zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najbliższy finał  11 stycznia 2015 r. będzie przebiegał też pod znakiem pediatrii i onkologii dziecięcej  - poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak ogłosił cele 23. edycji zbiórki Orkiestry podczas rozpoczętego w piątek (10 października) w Białymstoku dwudniowego kongresu "Kobieta i Mężczyzna - zdrowe starzenie". Biorą w nim udział naukowcy oraz lekarze z kraju i zagranicy, którzy dyskutują o różnych aspektach starzenia się.

W 2013 r., w trakcie 21. finału, Fundacja WOŚP po raz pierwszy zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. Akcja była też kontynuowana w 2014 r. WOŚP wyposażyła w sprzęt wszystkie oddziały geriatryczne. Była to - jak tłumaczyła Fundacja - odpowiedź na informacje o tym, jak wygląda polska geriatria, gdzie potrzeby wciąż rosną, bo społeczeństwo starzeje się.

Jak podawała wcześniej WOŚP, dzięki pieniądzom z dotychczasowych zbiórek do 67 oddziałów geriatrycznych trafiło 2 270 sztuk urządzeń medycznych o wartości prawie 21 mln zł.

To m.in. 1109 specjalistycznych łóżek i materace przeciwodleżynowe. Kupiono też m.in. 95 kardiomonitorów, 28 ultrasonografów z przeznaczeniem do szybkiej diagnostyki w geriatrii, podnośniki dla obłożnie chorych, fotele kąpielowe, urządzenia do pionizacji chorych.

Po południu w ramach kongresu odbędzie się debata okrągłego stołu pod hasłem: "Co czynić, by w Polsce starzeć się pomyślnie?". Będzie na niej mowa o wyzwaniach, jakie stoją w tej kwestii m.in. przed służbą zdrowia, różnymi organizacjami, ale i politykami. 

W ciągu 22 dotychczasowych finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała do szpitali w Polsce sprzęt o wartości 590 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.