Pensjonariuszom jednego z łódzkich DPS-ów "zamrożono" pieniądze

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Seniora   05 sierpnia 2016 15:07


Pensjonariuszom jednego z łódzkich DPS-ów "zamrożono" pieniądze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Narutowicza w Łodzi mieszka sto osób przewlekle somatycznie chorych. Od kilku dni nie mają dostępu do swoich pieniędzy, które odkładają w depozycie. To 30 proc. rent lub emerytur, które są do ich dyspozycji. Reszta, czyli 70 proc., jest przeznaczana na ich utrzymanie w DPS-ie.

Pensjonariusze podejrzewają, że obecna sytuacja ma związek z tym, co wydarzyło się w placówce jesienią 2012 r. Okazało się wtedy, że od grudnia 2010 r. księgowa wyprowadziła pieniądze z kont pensjonariuszy. Poszkodowanych zostało 80 osób. Nieuczciwa pracownica została zwolniona i zgodnie z wyrokiem sądu ma zwrócić ponad 104 tys. zł w ciągu pięciu lat.

Mieszkańcy DPS-u boją się, że ich pieniądze zostały zajęte na spłatę długu, czemu zaprzecza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, pod który podlega DPS.

Monika Pawlak, rzeczniczka łódzkiego MOPS-u zapewnia w Dzienniku Łódzkim, że zaszło nieporozumienie i żaden z pensjonariuszy DPS nie został ani nie zostanie obciążony długiem. Dodaje, że wszyscy poszkodowani otrzymają zwrot pieniędzy, a dyrekcja DPS prosi jeszcze o trochę cierpliwości z uwagi na drobiazgowe sprawdzenie rachunków, faktur i innych dokumentów. Kontrola ta trwa od dłuższego czasu, ponieważ obecna księgowa znalazła kolejne nieprawidłowości w działaniach poprzedniczki.

Dzisiaj (5 sierpnia) w placówce ma odbyć się spotkanie rady mieszkańców DPS. Weźmie w nim udział dyrekcja MOPS-u, która wyjaśni pensjonariuszom sytuację.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR