Pielęgniarki spotkały się z ministrem pracy ws. podwyżek w DPS-ach
Autor: nipip.pl/Rynek Seniora   23 października 2015 12:32

W siedzibie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli ORPiP i OZZPiP z ministrem pracy i polityki społecznej - podała Izba na swojej stronie internetowej.

Spotkanie było wynikiem działań strony społecznej, która od kilku miesięcy zabiegała o spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w DPS, żłobkach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych - przekazano w komunikacie.

W trakcie spotkania przedstawiciele MPiPS przedstawili obecną sytuację pielęgniarek położnych w DPS oraz poinformowali o propozycjach finansowania przez MPiPS pobytu pacjentów w placówkach ZOL, ZPO, DPS.

Strona społeczna przedstawiła dane dotyczące: średniego wynagrodzenie pielęgniarek i położnych pracujących w DPS, liczby pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w DPS, żłobkach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych. Stronie ministerialnej przedstawiono żądanie podwyższenia wynagrodzenia na zasadach przyjętych w porozumieniu z ministrem zdrowia.

W wyniku dyskusji strony ustaliły:

• przedstawiciele OZZPiP i NRPiP przedstawią propozycje zwiększenia wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych oraz możliwości dodatkowego finansowania zadań pielęgniarki i położnej w DPS

 • przedstawiciele MPiPS zobowiązują się do podjęcia działań zmierzających do wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w DPS oraz zorganizowania wspólnego spotkania z ministrem zdrowia w celu uporządkowania spraw związanych z wykonywaniem świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarki i położne w DPS.

Więcej: www.nipip.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.