Pierwszy test apartamentów senioralnych. Jakie wrażenia?
Autor: Rynek Seniora   27 września 2016 15:01

Przez pierwsze tygodnie września, chętni seniorzy mogli bezpłatnie skorzystać z  pobytu testowego w apartamentach senioralnych w podwarszawskim Majdanie. Grupa ponad 30 gości poddawała próbie inteligentne rozwiązania czuwające nad bezpieczeństwem oraz autorski program aktywności dla seniorów - poinformowała spółka Senior Apartments.

Jak czytamy w informacji prasowej, osoby testujące szczególnie doceniły swobodę takiej formy zamieszkania, przemyślany rozkład pomieszczeń oraz wyposażenie Senior Apartments. Seniorzy uznali, że nowoczesne rozwiązania i technologie wspierające ich w codziennym funkcjonowaniu są przyjazne i ułatwiają im życie. Styl urządzenia pomieszczeń - nowoczesny i minimalistyczny, bardzo przypadł do gustu testerom.

Według Senior Apartments seniorzy doceniają to, że są pod opieką, ale nie czują żadnej kontroli czy presji. Jednocześnie mają pewność, że jak będę potrzebowali pomocy, otrzymają ją natychmiast.

Wykorzystamy wskazówki testerów
Jak opisuje spółka, w czasie pobytów testowych seniorzy byli także pod opieką Concierge Senior Apartments i mogli wziąć udział w zaplanowanych, ale także spontanicznych aktywnościach.

- Staramy się nie narzucać form spędzania wolnego czasu naszym mieszkańcom, jednocześnie wspieramy ich w realizacji własnych pomysłów czy planów - komentuje pani Ewa, prywatny Concierge mieszkańców osiedla Senior Apartments.

Zarząd Senior Apartments uważa, że etap testowania był bardzo pomocny, ponieważ obserwacje i odczucia testerów zostaną wykorzystane do wprowadzenia kolejnych innowacji i udogodnień.

- Niezmiernie istotne jest dla nas, że seniorzy pozytywnie przyjęli ideę apartamentów senioralnych, uznając, że jest ona dostosowana do ich potrzeb i zapewnia poszanowanie istotnych dla nich wartości takich jak: swoboda, prywatność i niezależność - podsumowuje Rafał Kunicki, prezes Senior Apartments.

70 mln zł na osiedle apartamentów
Domy dedykowane seniorom w formule "assisted living" (mieszkań asekurowanych) powstały w otoczonym przez Mazowiecki Park Krajobrazowy podwarszawskim Majdanie. Inwestorem jest spółka Senior Apartments reprezentowana przez dra Marcina Zawadzkiego, założyciela i wieloletniego prezesa MEDI-system - największej w Polsce sieci ośrodków opieki długoterminowej.

Osiedle jest początkiem większego projektu budowy apartamentów senioralnych, którego koszt ma wynieść ok. 70 mln zł. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, koszt budowy apartamentów w Majdanie wyniósł ok. 8 mln zł., a ceny dla lokatorów zaczynają się od 4,9 tys. zł za miesiąc. Na początku lipca 2016 r. inwestor deklarował, że ma już chętnych na ponad 50 proc. miejsc.

 W Majdanie pod Warszawą powstało w sumie 18 domów jednorodzinnych dedykowanych seniorom. Pozbawione barier architektonicznych parterowe budynki mieszczą jedno- i dwuosobowe apartamenty w pełni przystosowane dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest spółka Archimed.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR