Piła: 1 października rusza hospicjum "na NFZ"zycie.pila.pl/Rynek Seniora - 09 września 2019 15:44


Hospicjum stacjonarne z ZOL-em w Pile (Wielkopolskie) wybudowane przez pilskie Towarzystwo Pomocy Chorych (TPCh) przyjmie pierwszych pacjentów 1 października br. Świadczenia będą realizowane dzięki umowie z NFZ.

Umowa z Funduszem ma dotyczyć finansowania 20. łóżek zakładu opiekuńczo-leczniczego. Docelowo w pilskim hospicjum mieścić się będzie 30 łóżek opiekuńczo-leczniczych, pięć łóżek dla chorych paliatywnych i pięć łóżek hospicjum dziecięcego.

Działaczom TPCh udało się już też skompletować kadrę do pracy w hospicjum. Stworzy ją sześciu lekarzy: neurolodzy, psychiatra, kardiolog i internista; pielęgniarki i opiekunowie.

Jak przyznaje dyrektor pilskiego hospicjum, Alicja Graczyk, zainteresowanie rodzin chorych jest ogromne - niemal każdego dnia kilka osób pyta o to, kiedy ruszy przyjmowanie pacjentów.

Lokalny serwis zycie.pila.pl przypomina, że 13 października w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód dodatkowo zasili konto pilskiego hospicjum.

Cała inwestycja (hospicjum stacjonarne z ZOL-em) kosztowała 6,7 mln zł.

Więcej: zycie.pila.pl