Płock: chcą uruchomić oddział z 50 łóżkami dla przewlekle chorych

RYNEK OPIEKI

Autor: Tygodnik Płocki/Rynek Seniora   10 lutego 2016 10:31


Płock: chcą uruchomić oddział z 50 łóżkami dla przewlekle chorych W Płocku potrzeba większej liczby łóżek opiekuńczo-hospicyjno-paliatywnych na długoterminowe leczenie. Fot. Fotolia

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku (Mazowieckie) ma plan zagospodarowania budynku po byłej pralni. Znalazłaby się w nim miejsce dla oddziału pielęgnacyjno-opiekuńczego z około 50 łóżkami. Koszt inwestycji to ok. 7-8 mln zł.

Jak argumentuje dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski, z uwagi na coraz dłuższą średnią życia, tych łóżek ciągle brakuje. Potrzeba większej liczby łóżek opiekuńczo-hospicyjno-paliatywnych na długoterminowe leczenie. - Ponieważ takich pacjentów jest coraz więcej, od kilku lat mamy pomysł, aby zapewnić im i ich rodzinom możliwość opieki - mówi dyrektor.

Co prawda szpital ma kontakt z kilkoma placówkami opieki długoterminowej, ale możliwości też są ograniczone. Stąd pomysł, aby na bazie wolnego budynku pralni uruchomić oddział opiekuńczo- hospicyjno-paliatywny. Dyrektor Kwiatkowski uważa, że taki oddział pomiędzy 40 a 50 łóżek ma rację bytu.

Szpital ma już przygotowaną dokumentację projektową na uruchomienie oddziału. Jest także stosowna akredytacja. Szansę na pozyskanie odpowiednich funduszy stwarza nowe rozdanie środków unijnych i dyrekcja szpitala będzie o nie aplikowała.

Jeśli uda się pozyskać pieniądze unijne, to w ciągu półtora roku byłaby realna szansa na przygotowanie oddziału. W grę wchodzi kwestia odświeżenia i dobudowania jednego skrzydła, aby budynek spełniał wszystkie wymogi stawiane przez sanepid i NFZ.

Więcej: www.tp.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.