Płock: chcą uruchomić oddział z 50 łóżkami dla przewlekle chorych

RYNEK OPIEKI

Autor: Tygodnik Płocki/Rynek Seniora   10 lutego 2016 10:31


Płock: chcą uruchomić oddział z 50 łóżkami dla przewlekle chorych W Płocku potrzeba większej liczby łóżek opiekuńczo-hospicyjno-paliatywnych na długoterminowe leczenie. Fot. Fotolia

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku (Mazowieckie) ma plan zagospodarowania budynku po byłej pralni. Znalazłaby się w nim miejsce dla oddziału pielęgnacyjno-opiekuńczego z około 50 łóżkami. Koszt inwestycji to ok. 7-8 mln zł.

Jak argumentuje dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski, z uwagi na coraz dłuższą średnią życia, tych łóżek ciągle brakuje. Potrzeba większej liczby łóżek opiekuńczo-hospicyjno-paliatywnych na długoterminowe leczenie. - Ponieważ takich pacjentów jest coraz więcej, od kilku lat mamy pomysł, aby zapewnić im i ich rodzinom możliwość opieki - mówi dyrektor.

Co prawda szpital ma kontakt z kilkoma placówkami opieki długoterminowej, ale możliwości też są ograniczone. Stąd pomysł, aby na bazie wolnego budynku pralni uruchomić oddział opiekuńczo- hospicyjno-paliatywny. Dyrektor Kwiatkowski uważa, że taki oddział pomiędzy 40 a 50 łóżek ma rację bytu.

Szpital ma już przygotowaną dokumentację projektową na uruchomienie oddziału. Jest także stosowna akredytacja. Szansę na pozyskanie odpowiednich funduszy stwarza nowe rozdanie środków unijnych i dyrekcja szpitala będzie o nie aplikowała.

Jeśli uda się pozyskać pieniądze unijne, to w ciągu półtora roku byłaby realna szansa na przygotowanie oddziału. W grę wchodzi kwestia odświeżenia i dobudowania jednego skrzydła, aby budynek spełniał wszystkie wymogi stawiane przez sanepid i NFZ.

Więcej: www.tp.com.pl

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje