Płock: potrzebują dziennego domu pobytu dla seniorów
Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   03 lipca 2015 08:45

Mieszkańcy płockich osiedli Skarpa i Dobrzyńska wskazali długą listę niedoborów, które utrudniają życie. Zaliczyli do niej m.in. stan i dostępność do opieki zdrowotnej oraz brak dziennego domu pobytu dla seniorów.

Płocka „Gazeta Wyborcza” przypomina: miasto przygotowuje nowy Lokalny Program Rewitalizacji, wpisane do LPR projekty mają szansę na realizację za kasę unijną. Dokument powstaje z udziałem mieszkańców.

Zaproszony do współpracy ekspert - dr Piotr Lorens z Politechniki Gdańskiej - prowadzi warsztaty z mieszkańcami (mogą w nich uczestniczyć osoby z całego miasta), których celem jest m.in. wytypowanie dokładne terenów, które mają być naprawione, oraz wskazania tego, co powinno się na nich zrobić.

We wtorek prowadzone były zajęcia dotyczące Starego Miasta i Kolegialnej. W środę (1 lipca) spotkali się mieszkańcy Skarpy i Dobrzyńskiej. Nie było ich wielu, ale ich głos można na pewno uznać za reprezentatywny.

Wśród 35 celów do osiągnięcia w procesie rewitalizacji postawionych przez mieszkańców znajdują się m.in.: wysoka jakość infrastruktury, odtworzenie biblioteki, poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego, zagospodarowanie terenów zielonych między blokami; powstanie parku, poprawa stanu chodników, doświetlenie terenów publicznych (latarnie), polepszenie stanu i dostępności do opieki zdrowotnej, monitoring na osiedlu Skarpa, świetlica na osiedlu Skarpa oraz dzienny dom pobytu dla seniorów.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.