Płock: w byłej cukrowni powstanie dom opieki?
Autor: gazeta.pl/Rynek Seniora   24 czerwca 2015 14:41

Obiekty starej płockiej fabryki zostaną zrewitalizowane tak, by służyły lokalnej społeczności. We wtorek (23 czerwca) list intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele ratusza i Krajowej Spółki Cukrowej. Być może powstanie tam dom dziennej opieki senioralnej.

Preambuła porozumienia ma uroczysty charakter: „ […] Strony postanawiają podjąć współpracę, której celem będzie rewitalizacja i nadanie nowych funkcji terenom byłej Cukrowni Borowiczki, położonych w Płocku przy ul. Witosa 1".

Dalej list intencyjny zawiera zgodne oświadczenia, że miasto i KSC wspólnie wypracują nową wizję przeznaczenia i zagospodarowania terenu, pozyskają inwestora oraz postarają się o finansowanie zewnętrzne i m.in. włączą mieszkańców Borowiczek w cały proces rewitalizacji.

Prezydent Płocka (Mazowieckie) Andrzej Nowakowski powiedział, że odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedla, podczas których określą oni swoje potrzeby. Możliwe, że w zrewitalizowanej cukrowni mogłyby powstać kino, kawiarnia, może dom dziennej opieki senioralnej.

Prezes KSC nie chciał zdradzić, ile pieniędzy potrzeba na rewitalizację, ale chodzi być może nawet o 30 mln zł. Fundusze mają pochodzić z programów unijnych oraz od partnerów prywatnych. Spółka ma już dobre doświadczenia w takim partnerstwie. Prezydent Płocka na razie nie deklaruje pomocy z miejskiej kasy.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.