Początek lawiny. Ten rynek będzie generował miliardowe zyski

RYNEK OPIEKI

Autor: TVN24/Rynek Seniora   30 listopada 2015 13:17


Początek lawiny. Ten rynek będzie generował miliardowe zyski Przeciętnego Polaka nie stać na pobyt w domu opieki za 3-4 tys. zł miesięcznie. Fot. Fotolia

Starszych Polaków przybywa coraz szybciej, a to dopiero początek lawiny, która czeka nas w następnych latach. Dla biznesu to szansa na ogromne pieniądze. Warto inwestować w rynek, na którym wciąż będzie przybywać klientów.

Zdaniem ekonomisty i niezależnego analityka Pawła Majtkowskiego, aby zarobić na starzejącym się społeczeństwie, trzeba przede wszystkim szukać inwestycji związanych z rynkiem medycznym i opieki nad osobami starszymi.

- Obecnie na rynku publicznym są ogromne kolejki, a oferta prywatna nie jest skrojona pod polskiego emeryta. Z usług prywatnych mogą skorzystać tylko osoby zamożne, czyli te, które mogą zapłacić 3-4 tys. zł miesięcznie, za umieszczenie rodzica czy dziadka w takim ośrodku. Przeciętnego Polaka na to nie stać - twierdzi.

Dlatego jego zdaniem inwestorzy powinni myśleć o tworzeniu domów opieki nad osobami starszymi, które będą tańsze. Mogłyby być one zlokalizowane np. w mniejszych miejscowościach. Tam, gdzie koszty pracy i życia są niższe, a więc ogólne koszty funkcjonowania domu opieki byłyby niższe.

Szymon Piątkowski, lider zespołu ds. ochrony zdrowia w dziale doradztwa biznesowego PwC, zauważa, że szansą dla polskiego biznesu mogą być też bogaci emeryci z Europy Zach. Szczególnie że np. w Niemczech średnia cena miesięcznej opieki nad osobą starszą to koszt około 3,3 tys. euro, czyli ponad 13 tys. zł.

Jak zaznacza, Czechy i Węgry to kraje, w których jest już kilkadziesiąt tys. zagranicznych pacjentów w ramach opieki długoterminowej. Dużo lepiej wykorzystują ten potencjał.

Więcej: www.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR