Podkarpackie: aplikacja na telefon o muzeach - dla niepełnosprawnych
Autor: PAP/Rynek Seniora   30 kwietnia 2015 14:47

Pierwszą w Polsce bezpłatną aplikację na telefon, która jest przewodnikiem po muzeach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, uruchomiło Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Jak zapewniła dyrektorka stalowowolskiego muzeum Lucyna Mizera, aplikacja została dostosowana do użytkowania przez osoby z dysfunkcjami: słuchu, wzroku, ruchowymi oraz intelektualnymi. Dostępna jest w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

- Aplikacja jest przystosowaną do pobrania na telefony wersją e-przewodnika. Jest bardzo prosta, łatwa i intuicyjna w obsłudze - zaznaczyła Mizera.

W tym wirtualnym przewodniku "Muzea bez barier" znaleźć można ponad 300 muzeów: 206 polskich i 105 ukraińskich. Korzystać z niego mogą nie tylko niepełnosprawni zwiedzający. Może on być pomocny także dla muzeów, które chcą wprowadzać różne rozwiązania, umożliwiające osobom niepełnosprawnym korzystanie z ich oferty.

Mizera zauważyła, że jest to pierwszy tego typu w Polsce i na Ukrainie e-przewodnik po muzeach dostępnych pod względem architektonicznym i edukacyjnym dla osób niepełnosprawnych.

Projekt "Muzea bez barier. Koalicja muzeów polskich i ukraińskich na rzecz profesjonalnej obsługi niepełnosprawnego zwiedzającego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013" został opracowany z myślą o szerszym udostępnianiu sztuki i dziedzictwa narodowego osobom dotkniętym różnymi dysfunkcjami. Jego celem było zwiększenie liczby muzeów dostępnych dla osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.