Podkarpackie: DDOM już rehabilituje pierwszych pacjentów

RYNEK OPIEKI

Autor: nowiny24.pl, Radio Rzeszów/Rynek Seniora   29 sierpnia 2016 10:42


Podkarpackie: DDOM już rehabilituje pierwszych pacjentów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

29 sierpnia (poniedziałek) w Dziennym Domu Opieki Medycznej (DDOM) w Orzechówce k. Brzozowa (Podkarpackie) darmową rehabilitację rozpoczęli seniorzy 65+. Na ponad 400 m.kw. powstały m.in. gabinet lekarski i pielęgniarsko-zabiegowy, sale do kinezyterapii, fizjoterapii, duża jadalnia z częścią rekreacyjną oraz dwa pokoje szpitalne.

DDOM oferuje także grotę solną, wycieczkowego "melexa", a niebawem koło placówki ma powstać woliera dla ptaków i małe zoo.

W obiekcie przed remontem był dom pomocy dla młodzieży i hotelik dla pacjentów onkologicznych, a przez ostatnie trzy lata budynek stał pusty.

Placówkę prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej Dar-Med Domowa Opieka Paliatywna w Brzozowie, który jako jeden z trzech w woj. podkarpackim wygrał konkurs organizowany przez resort zdrowia na pilotażowy program tworzenia i funkcjonowania takich placówek. Zdobył dofinansowanie w wys. ok. miliona zł.

Dzienny dom ma skompletowaną kadrę 12 specjalistów i urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji. Wśród personelu jest lekarz rehabilitacji medycznej, geriatra, pielęgniarka, opiekun medyczny, fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta zajęciowy, psycholog, farmaceuta i dietetyk. Rekonwalescencja poszpitalna trwa od jednego do czterech miesięcy.

Jak wyjaśnia Radio Rzeszów, wsparcie skierowane jest do osób niesamodzielnych, w szczególności do osób 65+, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod podstawową opieką zdrowotną i ambulatoryjną opieką specjalistyczną, a jednocześnie osoby te nie wymagają hospitalizacji. 

Jolanta Leń, dyrektor Dar-Medu przyznaje w serwisie nowiny24.pl, że największą przeszkodzą w rozpoczęciu projektu był długi czas oczekiwania na podpisanie umowy z ministerstwem zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR