Podkarpackie: środki z RPO na domy pobytu dziennego dla seniorów

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 sierpnia 2015 16:40


Podkarpackie: środki z RPO na domy pobytu dziennego dla seniorów W podkarpackim RPO znajdą się środki na domy pobytu dziennego dla seniorów. Fot. Fotolia

Jeszcze w tym roku samorząd woj. podkarpackiego ogłosi konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na kwotę ok. 1,8 mld zł. Na tzw. miękkie projekty - typu edukacja przedszkolna, wsparcie osób niepełnosprawnych czy budowa domów pobytu dziennego dla seniorów - przeznaczonych będzie ok. 500 mln euro.

W piątek  (28 sierpnia) w podkarpackim urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO, na którym ustalano kryteria naboru projektów.

Jak zaznaczył marszałek województwa Władysław Ortyl, opracowanie kryteriów pozwoli w pełni uruchomić RPO. - Chcemy jak najszybciej rozpocząć wydawanie pieniędzy. Jeszcze w trzecim kwartale br. planujemy ogłosić nabory dotyczące m.in. bonów na innowacje, budowy żłobków i przedszkoli, tak aby przedsiębiorcy i instytucje jeszcze w tym roku mogli aplikować o te pieniądze- dodał.

W sumie wartość wszystkich tegorocznych naborów ma wynieść ok. 1,8 mld zł.

W posiedzeniu Komitetu Monitorującego podkarpacki RPO udział wziął m.in. dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Paweł Chorąży. Jego zdaniem region powinien wydawać pieniądze przede wszystkim na współpracę z pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży, na edukację przedszkolną, wsparcie osób niepełnosprawnych czy na budowę domów pobytu dziennego dla seniorów. - Te wszystkie inwestycje w istotny sposób zmieniają jakość życia - podkreślił Chorąży.

W podkarpackim RPO na tzw. miękkie projekty dotyczące tego typu rozwiązań przeznaczonych będzie ok. 500 mln euro.

Natomiast na drogi wydane zostanie z tego programu w sumie ponad 211,5 mln euro, z tej kwoty 15 proc. przeznaczone zostanie na drogi lokalne - powiatowe i gminne. Na linie kolejowe zarząd przeznaczy 111,5 mln euro, a na zakup taboru kolejowego ponad 32,6 mln euro.

Budżet Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na l. 2014-2020 to ponad 2,1 mld euro. Będzie finansowany z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.