Podkarpackie: w Pruchniku też dostali dotację na dom Senior-WIGOR

RYNEK OPIEKI

Autor: DKX, Życie Podkarpackie/Rynek Seniora   24 sierpnia 2015 12:16


Podkarpackie: w Pruchniku też dostali dotację na dom Senior-WIGOR Seniorzy z podkarpackiego Pruchnika też skorzystają z programu Senior-WIGOR. Fot. Fotolia

Gmina Pruchnik uzyskała dofinansowanie na utworzenie dziennego domu Senior-WIGOR, w ramach rządowego programu wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020 edycja 2015. Wartość rządowej dotacji wyniesie 239 tys. zł.

Jak informuje "Życie Podkarpackie", gmina wystarała się o ministerialne fundusze, które wykorzystane zostały do stworzenia miejsca, gdzie seniorzy odkryją swoje pasje i możliwości.

Program Senior-WIGOR przyjęty przez Radę Ministrów w marcu tego roku adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Na program przeznaczone jest 370 mln zł do 2020 roku. Jednostka samorządu terytorialnego może uzyskać jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł. Na adaptację budynku przewidziano nie więcej niż 180 tys. zł, natomiast dotację na wyposażenie domu jednorazowo w wysokości nie wyższej niż 70 tys. zł. Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie.

Gminy deklarują, że prace remontowe rozpoczną już jesienią, a z końcem tego roku seniorzy zaczną korzystać w placówek.

Najwięcej domów Senior-WIGOR (po 14) powstanie w województwach śląskim i wielkopolskim. Po 11 placówek ma zostać uruchomionych w woj. podkarpackim i mazowieckim, po 9 w małopolskim i dolnośląskim. Dofinansowanie otrzyma łącznie 119 gmin. Trafi do nich 25,3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.