Podlaskie: pierwsze kwesty w ramach kampanii "Pola Nadziei"

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 marca 2017 09:20


Podlaskie: pierwsze kwesty w ramach kampanii "Pola Nadziei" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W niedzielę (19 marca) w kilku miejscowościach w Podlaskiem odbyły się pierwsze kwesty w ramach kampanii "Pola Nadziei" prowadzonej w regionie przez Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę hospicjum dla osieroconych dzieci.

"Pola nadziei" to ogólnopolska akcja, która ma popularyzować ideę opieki paliatywnej. W Podlaskiem jest prowadzona po raz siódmy przez Białostockie Hospicjum Dla Dzieci, prowadzone przez Fundację "Pomóż Im".

Kampania co roku rozpoczyna się jesienią, gdy uczestnicy sadzą żonkile. W Białymstoku do akcji włączyło się ponad 130 szkół, przedszkoli, urzędów oraz instytucji, które przed swoimi siedzibami sadzą cebulki kwiatów. W jednym z białostockich parków powstało też "miejskie pole nadziei", na którym zasadzono kilka tysięcy żonkili.

Teraz - jak mówią organizatorzy - "żonkile nieśmiało zaczynają wschodzić". - To znak, że wiosna zbliża się wielkimi krokami, a zarazem sygnał, że niebawem ruszy doroczna "żonkilowa kwesta" - dodają.

Pierwsze kwesty odbywają się w regionie w niedzielę. Na terenie parafii prawosławnych w Białymstoku, Supraślu, Wasilkowie, Czarnej Białostockiej oraz Zabłudowie kwestują wolontariusze Fundacji "Pomóż Im" oraz członkowie Bractwa Prawosławnego.

Finał akcji przewidziany jest na 21 maja. Datki zebrane podczas żonkilowych kwest zostaną przeznaczone na powstanie nowego ośrodka fundacji, w którym znajdzie się tzw. dom opieki wyręczającej "Arka" oraz hospicjum dla dzieci osieroconych i już istniejące hospicjum perinatalne.

Jak mówił prezes Fundacji "Pomóż Im" Arnold Sobolewski, w swojej działalności fundacja chce zawsze odpowiadać na potrzeby naszych podopiecznych i teraz - jak podkreślił - taką potrzebą jest stworzenie ośrodka. Dodał, że w domu opieki wyręczającej będą mogli czasowo przebywać podopieczni hospicjum, a opiekę nad nimi przejmą członkowie fundacji. Natomiast dla najbliższych chorego - rodziny i rodzeństwa, będzie to okazja, by zregenerować siły psychiczne i fizyczne, bo - jak podkreślił Sobolewski - rodzina chorego dziecka musi być silna i zdrowa, aby móc mu pomóc.

W ośrodku znajdzie się też hospicjum dla dzieci osieroconych. Koszt budowy i wyposażenie takiego ośrodka to ok. 3-4 mln zł, a jego budowa mogłaby rozpocząć się w ciągu dwóch-trzech lat.

Prowadzące akcję "Pola nadziei" Białostockie Hospicjum dla Dzieci nie jest placówką stacjonarną. Hospicjum tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów, którzy dojeżdżają do chorych dzieci przebywających w swych domach. Często to dzieci nieuleczalnie chore, którym lekarze pomagają poprawić komfort życia. Pod opieką fundacji przebywa stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu. Dzięki specjalistycznej opiece w domach, nie muszą przebywać w szpitalach. Hospicjum prowadzi Fundacja "Pomóż Im" - jedna z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają 1 proc. odpisu od podatku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR