Podlaskie: rozpoczęła się akcja na rzecz hospicjów "Pola nadziei"
Autor: PAP/Rynek Seniora   16 października 2015 14:28

5 tys. cebulek żonkili posadzono w piątek (16 października) w Białymstoku w ramach tegorocznej inauguracji akcji na rzecz hospicjów "Pola nadziei". Ma ona popularyzować ideę opieki paliatywnej.

"Pola nadziei" przeprowadza w regionie już po raz piąty Białostockie Hospicjum Dla Dzieci, które prowadzi Fundację "Pomóż Im".

W piątek pięć tys. cebulek żonkili posadzono w miejskim parku Planty, tworząc w ten sposób pierwsze "miejskie pole nadziei" - mówił podczas inauguracji prezes Fundacji "Pomóż Im" Arnold Sobolewski.

Powiedział że akcja przypomina, iż wśród nas "wciąż jest zbyt wiele osób, które potrzebują pomocy i wsparcia". - Patrząc na żonkil uświadomimy sobie, że może coś możemy zrobić dla drugiego człowieka, co dla mnie będzie rzeczą łatwą i prostą, a komuś daruje wiele radości i uśmiechu - dodał.

Akcja z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. W tym roku przygotowano w sumie 12 tys. cebulek do rozdania, a do tej pory zgłosiło się już ponad 120 instytucji i urzędów z regionu. Organizatorzy podkreślają, że wiele szkół czy urzędów zgłasza się już po inauguracji, więc liczą, że w tym roku uda się zebrać ok. 200 podmiotów.

"Żonkilowe pola" powstaną nie tylko w Białymstoku, ale też m.in. w Łomży, Augustowie, Hajnówce, Sokółce czy Choroszczy. Jedno z pól po raz drugi utworzą przedszkolaki z niepublicznego przedszkola w Wasilkowie. Jak powiedziała przedszkolanka Alina Augustynowicz, akcja uczy najmłodszych, że wśród nas są osoby, które potrzebują pomocy. - To akcja, która uczy dzieci dzielenia się i pokazuje, że możemy dać coś innych - mówiła.

Główna część akcji odbędzie się wiosną, kiedy żonkile zakwitną. Kwiaty będzie można kupić, a datki zostaną przeznaczone na cele charytatywne; niektóre żonkile będą rozdawane, by w ten sposób popularyzować ideę opieki hospicyjnej. Oprócz tego zostaną zorganizowane "żonkilowe" konkursy plastyczne, a także warsztaty dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać fundacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.