Polska firma z branży opieki długoterminowej wchodzi do Las Vegas
Autor: JW, Puls Biznesu/Rynek Seniora   24 sierpnia 2016 11:50

BetaMed, jedna z największych polskich firm specjalizujących się w opiece długoterminowej, jest w trakcie uruchamiania firmy w Las Vegas w amerykańskim stanie Nevada - informuje Puls Biznesu.

Jak przyznaje w PB Beata Drzazga, prezes BetaMed, pod uwagę branych było kilka miejsc, ale ostatecznie spółka zdecydowała się na Las Vegas. 

Nowa firma ma zbadać rynek
BetaMed zatrudnia w Polsce pielęgniarki, które opiekują się pacjentami w ich domach. Podobnie będzie działać w Stanach Zjednoczonych, gdzie na początek nawiąże współpracę z kilkoma opiekunami, by sprawdzić, czy taki model w ogóle się tam sprawdzi.

Prezes przyznaje, że w USA spotkała się z dużo większą przychylnością lokalnych władz dla inwestorów, niż w Polsce. Jak mówi w PB, "gubernator Nevady jest bardzo pomocny, a jego wsparcie otwiera wiele drzwi".

Polska spółka trafiła do Nevady dzięki wyjazdom organizowanym przez Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą.

Jak zauważa PB, z uwagi na to, że modeli biznesowych nie da się przełożyć jeden do jednego, ale także ze względu na inne uwarunkowania rynku, systemów finansowania czy niedobór kadr medycznych, polskie firmy medyczne bardzo rzadko decydują się na inwestycje poza Polską. Jeśli jednak już się tego podejmują, większość inwestorów wchodzi na nowe rynki przez przejęcia.

W Polsce Beta Med jest potentatem
Prezes Beata Drzazga pod koniec 2015 r., podczas XI Forum Rynku Zdrowia, podkreślała, że opieka długoterminowa i zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze to bardzo ważne obszary w medycynie.

- Pamiętajmy, że domowa opieka długoterminowa mniej kosztuje płatnika świadczeń. Po drugie pacjenci najlepiej czują się we własnym środowisku, jest to więc optymalna forma opieki. Mówimy oczywiście o pacjentach, których stan zdrowia nie wymaga pobytu w ośrodku pielęgnacyjno-opiekuńczym lub szpitalu - tłumaczyła Beata Drzazga.

Czytaj też: Należy stawiać na domową opiekę długoterminową

BetaMed w Polsce posiada 84 oddziały i świadczy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta na terenie 11 województw. Opieka częściowo oferowana jest także stacjonarnie - firma prowadzi kompleks medyczno-usługowy Medical Active Care w Chorzowie, oferujący pobyty dzienne dla seniorów, pobyty stałe dla osób starszych i przewlekle chorych, a także świadczenia z zakresu rehabilitacji.

Spółka ma pod opieką ponad 5 tys. pacjentów i zatrudnia 3 tys. pracowników, z czego 2,4 tys. to pielęgniarki, które opiekują się pacjentami w ich domach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR