Polskie domy seniora jeszcze odstają od zachodnich

RYNEK OPIEKI

Autor: MK/Rynek Seniora   15 czerwca 2015 14:02


Polskie domy seniora jeszcze odstają od zachodnich Alex Kloszewski

W naszej opinii domy dla seniorów są ważnym i znaczącym produktem, który staje się coraz bardziej potrzebny w Polsce. Hotel Professionals rozpocznie współpracę z inwestorami w tym sektorze pod koniec roku 2015 - informuje portal rynekseniora.pl Alex Kloszewski, partner zarządzający Hotel Professionals.

- Znamy obiekty z tego sektora, które są już obecne w kilku lokalizacjach w Polsce, ale nadal brakuje im wielu znakomitych elementów i funkcji, które znaleźć można w angielskich, niemieckich, czy amerykańskich domach dla seniorów - mówi Kloszewski.  

- Wierzymy, że rozwój segmentu domów dla seniorów uwarunkowany jest dobrą kondycją polskiej gospodarki, przede wszystkim wzrostem dochodu narodowego brutto na osobę - dodaje. - Bez wątpienia wpływ na rozwój tego segmentu ma także fakt, że obecnie wiele osób poświęca znaczną część doby na pracę, swoją karierę i dzieci. Pozostaje im więc niewiele wolnych chwil, aby odpowiednio zaopiekować się swoimi rodzicami (lub rodzicem) w podeszłym wieku.  

O swoich planach związanych ze współpracą z podmiotami wchodzącymi w sektor opieki nad seniorami Hotel Professionals poinformował w związku z zatrudnieniem Tomasza Pieniążka, eksperta w segmencie obiektów SPA i Wellness .

Pieniążek przeszedł do Hotel Professionals po ustąpieniu ze stanowiska prezesa zarządu spółki Hotele SPA Dr Irena Eris, gdzie przez 15 lat współuczestniczył w procesie budowania sieci hoteli SPA w Polsce.

Hotel Professionals świadczy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa oraz zarządzania obiektami hotelowymi w Polsce. Realizowała projekty zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej.  

Przed powstaniem firmy Hotel Professionals członkowie jej zespołu współtworzyli Dział Inwestycji Hotelowo - Rekreacyjnych firmy Colliers International Poland, w którym przez 9 lat zaangażowani byli w ponad 300 projektów i zleceń.   

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.