Pomorskie: dom seniora od lat działa nielegalnie - służby nie mogą nic zrobić

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Seniora   01 grudnia 2015 16:23


Pomorskie: dom seniora od lat działa nielegalnie - służby nie mogą nic zrobić Właściciele domu seniora regularnie odmawiają wstępu kolejnym inspektorom wojewody, sanepidowi czy strażakom. Fot. archiwum

Od czterech lat inspektorzy rozmaitych służb nie potrafią nic poradzić na nielegalny dom seniora w Mątowskich Pastwiskach (Pomorskie) - donosi „Dziennik Bałtycki”.

Zdaniem urzędników wojewody, odpowiadających za nadzór nad placówkami całodobowej opieki socjalnej, ten budynek w takim stanie nie jest w stanie spełnić wymogów przewidzianych dla budynków służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej. Stropy w nim są za niskie, przejścia zbyt wąskie, a powierzchnia pomieszczeń niedostosowana do minimalnych norm. Chodzi o bezpieczeństwo przebywających tam ludzi.

Problem w tym, że właściciele regularnie odmawiają wstępu kolejnym inspektorom wojewody, sanepidowi czy strażakom. W rezultacie urzędnicy nie mogą dokończyć postępowania administracyjnego, bo bez opartych na wizji lokalnej ustaleń nie mogą podjąć decyzji.

W 2012 r. wszczęto powstępowanie ws. narażenia mieszkańców tego domu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kolejne postępowanie wszczęto w 2014 roku. Tym razem ciężar gatunkowy był większy, bo doszło podejrzenie znęcania się.

Mimo tych sygnałów zagrożenia nie dostrzega kwidzyńska policja i umarza kolejne dochodzenia. Zaś nadzorująca postępowanie miejscowa prokuratura nie widzi nic zdrożnego w tym, że sprawę prowadzę koledzy córki właściciela, która od kilku lat służy w... policji w Kwidzynie. Sam właściciel jest emerytowanym policjantem.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.