Pomorskie: nielegalny dom seniora "zagraża zdrowiu i życiu"
Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia   13 lutego 2015 12:12

Willa Raj w Rumi jest trzecim domem seniora, który Fundacja "Pomoc dla Rodziny" prowadzi w okolicach Trójmiasta bez wymaganego zezwolenia. Od blisko 10 lat fundacja wojuje z urzędnikami i umyka wierzycielom.

W 2006 r. oszukała niepełnosprawną kobietę, od której wynajmowała dom. Kontrolerka sanepidu była przerażona warunkami, jakie zastała na miejscu. Później "z braku majątku" fundacja uniknęła grzywny nałożonej przez wojewodę - opisuje "Gazeta Wyborcza".

Teraz ma odpowiadać za sprowadzenie zagrożenia dla blisko 20 pensjonariuszy przebywających w willi przy ul. Rajskiej w Rumi.

Sprawa prowadzona jest z powództwa prezydenta Gdańska o zawieszenie władz fundacji i wyznaczenie nadzorcy przymusowego. Wszystko dlatego, że komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie zakazał fundacji użytkowania budynku jako domu dla osób starszych, ponieważ "zagraża zdrowiu i życiu ludzi". Postępowanie w sprawie narażenia zdrowia i życia prowadzi policja. Sanepid miał zastrzeżenia do sposobu żywienia. Dom działa bez wymaganego zezwolenia wojewody, który za nielegalną działalność nałożył na fundację 40 tys. zł kary.

Sąd odroczył sprawę do kwietnia, ponieważ fundacja zaskarżyła decyzję straży do sądu administracyjnego i wystąpiła o pozwolenie do wojewody.

Część "domów seniora" w woj. pomorskim działa pod szyldem pensjonatów, próbując obejść wymogi stawiane placówkom opiekuńczym dla osób starszych.

Więcej: trojmiasto.gazeta.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.