Pomorskie: nierentowny hotel zmieni się w dom seniora

RYNEK OPIEKI

Autor: Głos Pomorza, Jacek Wykowski/Rynek Seniora   04 kwietnia 2016 13:33


Pomorskie: nierentowny hotel zmieni się w dom seniora Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na przełomie kwietnia i maja 2016 r. w Bytowie (Pomorskie) zostanie otwarte "Centrum Seniora Dworek" przeznaczone dla osób starszych - samodzielnych i tych wymagających całodobowej opieki. Obiekt powstał po nierentownym hotelu "Bismarck".

Obecnie trwają „odbiory” zaadaptowanego na potrzeby nowego ośrodka obiektu, po których właściciel ma złożyć wniosek o wpis do rejestru wojewody pomorskiego. Jednocześnie ośrodek prowadzi nabór chętnych.

Na razie 50 miejsc, ale plany są ambitne
- Można już zawrzeć umowę przedwstępną. Pokoi jest 25, 1-, 2- i 3-osobowych. Standard jest zróżnicowany, w przypadku „dwójek” jest on trójstopniowy - informuje portal rynekseniora.pl Ewa Wichłacz, kierownik centrum.

- Zakładamy pobyty długookresowe i krótkookresowe, komercyjne. W przypadku tych drugich zastanawiamy się nad kwotą 80 zł za dobę - dodaje.

Kierownik tłumaczy, że jeśli gminy zgłoszą zapotrzebowanie, będą mogły podpisać umowę z ośrodkiem na takich zasadach, na jakich podpisują z domami pomocy społecznej. Wówczas płatność dla pensjonariuszy będzie częściowa. 

- „Na starcie” chcielibyśmy zapewnić zakwaterowanie i opiekę dla 50 pensjonariuszy, a potem chcielibyśmy się rozwijać dalej. Docelowo mamy plany na rozbudowę bazy dla 150-180 osób - mówi Ewa Wichłacz.

W "Domu Seniora Dworek" ma być prowadzona terapia zajęciowa oraz indywidualne zabiegi rehabilitacyjne - obiekt dysonuje salą gimnastyczną. Posiłki mają być przygotowywane na miejscu.

Kompleks oddalony jest około 150 metrów od jeziora, zaś cały teren wraz ze starodrzewem tworzy park w stylu angielskim.

Hotel i dyskoteka nie były opłacalne
Przed remontem w budynku mieścił się 3-gwiazdkowy hotel z 41 pokojami, restauracja, sale konferencyjne i kręgielnia. Na terenie kompleksu organizowana była m.in. muzyczna impreza plenerowa Dance Lake Event, gromadząca nawet do 10 tys. osób.

- W 2015 r. obiekt wraz z hektarową działką nabyła spółka Centrum Rehabilitacji Dąbie. Obecnie nowy właściciel planuje uruchomienie w części hotelowej miejsc dla osób starszych. W części gdzie była wcześniej dyskoteka, planowana jest rehabilitacja - mówi Piotr Kazor, były właściciel hotelu Bismarck.

Jak informuje serwis Głosu Pomorza, już w 2009 r. Piotr Kazor wystawił kompleks na sprzedaż. Hotel, restaurację, dyskotekę, kręgielnię, kort do squasha, parking oraz dwa jeziora wycenił wówczas na 15 mln zł. Kwoty, za którą sprzedano kompleks spółce Centrum Rehabilitacji Dąbie, były właściciel nie ujawnia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR