Pomorskie: w Kobylnicy ruszy system teleopieki
Autor: KR/Rynek Zdrowia   28 października 2014 13:12

Gmina Kobylnica rozpoczęła współpracę z operatorem systemu wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak np: zator, zawał, atak cukrzycowy czy groźny upadek.

Jak podaje gminny serwis, teleopieka jest nową usługą dającą możliwość wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

System skierowany do osób starszych, niesamodzielnych, czasowo lub stale samotnych ograniczoną sprawnością ruchową lub intelektualną, które chcą lub muszą prowadzić samodzielne życie, ale wymagają stałego nadzoru, a także do każdego, kto chce podwyższyć swoje bezpieczeństwo osobiste i komfort życia.

 Gdy osoba przebywająca sama w domu upadnie i nie będzie mogła się podnieść, aby dojść do telefonu jednym przyciśnięciem przycisku alarmowego nawiążę kontakt z Centrum Operacyjno-Alarmowym organizującym szybką akcję pomocy. System ma uzupełniać działania realizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej i opieki zdrowotnej.

- Za pomocą jednego przycisku będzie można w natychmiastowy i odpowiedni sposób zareagować i udzielić pomocy. To bardzo ważne, aby nasi seniorzy, osoby mające problemy zdrowotne oraz osoby niepełnosprawne nie pozostawały same ze swoimi problemami - mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Użytkownicy systemu nie będą ponosić żadnych kosztów. Gmina pokryje koszty abonamentu, a wydzierżawione urządzenia: stacjonarne jak i mobilne bezpłatnie użyczy. Będzie istniała także możliwość zakupu specjalnych aparatów na własność, ale wybór podejmą sami użytkownicy.

5 listopada w Kobylnicy odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie systemu teleopieki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.