Powstają kolejne domy opieki na Opolszczyźnie
Autor: MD, Nowa Trybuna Opolska/Rynek Seniora   24 marca 2015 11:34

Miejscowość Ładza w gminie Pokój oraz miasto Brzeg - w tych lokalizacjach na terenie woj. opolskiego powstały dwa nowe domy seniora.

„Rezydencja Seniora Edessa” w Ładzy działa od kilku tygodni. Może z niej korzystać 52 pensjonariuszy. Koszt pobytu w placówce waha się od 2500 do 4440 zł (w całości pokrywany jest przez mieszkańca). 

- Najniższą stawkę seniorzy płacą za pokój trzyosobowy. Do dyspozycji są też pokoje dla dwóch i trzech osób. Ceny zależą też od stanu zdrowia pensjonariuszy. Im stan jest gorszy, tym cena robi się wyższa – mówił portalowi rynekseniora.pl Bernard Koziol, właściciel obiektu.

- Jest to nasza pierwsza inwestycja na rynku opieki nad osobami starszymi. Zapotrzebowanie na tego typu usługi wydaje nam się bardzo duże. Na Opolszczyźnie jest coraz więcej starszych osób, których dzieci wyjechały na stałe za granicę. Są także osoby, które przyjeżdżają z Niemiec i właśnie tutaj chcą spędzić emeryturę - dodawał.

Powierzchnia domu seniora Edessa to prawie 1500 mkw. W placówce znajdują się m.in. sala do rehabilitacji, pomieszczenie komputerowe, czytelnia oraz kaplica. W całym budynku działa też sieć wifi. Wystrój wnętrza nawiązuje do tradycyjnego domu mieszkalnego.

Drugi dom opieki prowadzony jest przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu. Mateusz Widocki, zastępca kanclerza WSHE informuje, że w placówce przebywa w tej chwili kilkunastu mieszkańców.

Choć miejsc w Domach Pomocy Społecznej od lat brakuje, rynek prywatnych placówek dopiero raczkuje. W województwie opolskim działa ogółem 29 samorządowych domów pomocy społecznej z ponad 3 tysiącami miejsc oraz cztery prowadzone przez zgromadzenia zakonne i cztery prywatne z niespełna 300 miejscami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.