Poznań: na Uniwersytecie Medycznym rusza podyplomowa geriatria
Autor: MK/Rynek Seniora   27 kwietnia 2015 16:02

Pod koniec maja br. na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpocznie się pierwsza edycja studiów podyplomowych "Geriatria z elementami opieki długoterminowej i medycyny paliatywnej”.

Studia adresowane są nie tylko do absolwentów medycyny. Ich twórcy postawili sobie za cel przygotowanie kadry dla wszystkich jednostek, w których starsi chorzy będą przebywać zarówno w celach diagnostyczno-leczniczych, jak i profilaktycznych. 

- Mówimy więc zarówno o lekarzach, jak i pielęgniarkach, fizjoterapeutach, rehabilitantach czy pracownikach domów pomocy społecznej - mówi portalowi rynekseniora.pl dr Sylwia Kropińska z Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej na Wydziale Lekarskim I, na którym prowadzone będą zajęcia. Warunkiem jest posiadanie wykształcenia wyższego jednolitego magisterskiego lub magisterskiego.   

Kierownikiem studiów jest prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis, krajowy konsultant w dziedzinie geriatrii. Ramowy program zajęć obejmuje 1203 godzin dydaktycznych (60 punktów ECTS), w tym 197 godzin realizowanych w ramach kontaktu z wykładowcami oraz 1006 godz. samokształcenia. Dwa semestry obejmują 10 sobotnio-niedzielnych zjazdów.

Zjazdy odbywać się będą jeden raz w miesiącu (pierwszy zjazd w weekend 23-24 maja, drugi w czerwcu, w lipcu i sierpniu – przerwa wakacyjna). Pierwsze 9 zjazdów obejmuje 12 godzin zajęć w sobotę i 8 lub 9 w niedzielę. Podczas ostatniego zjazdu w niedzielę odbędzie się tylko 3 godzinny test egzaminacyjny. Słuchacz jest zobowiązany do wzięcia udziału w 90 proc. zajęć. Przypadki nieobecności na większej liczbie godzin będą rozpatrywane indywidualnie.

W programie studiów przewidziane są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne w grupach. Nabór trwa do 30 kwietnia. Koszt studiów to 2400 zł.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.