Poznań: po kontroli miasto zwalnia kierownika DPS-u
Autor: Gazeta Wyborcza Poznań/Rynek Seniora   03 czerwca 2015 10:31

Władze Poznania chcą odwołać ze stanowiska kierownika Domu Pomocy Społecznej przy ul. Zamenhofa. To efekt kontroli przeprowadzonej po doniesieniach medialnych na temat śmierci jednego z pensjonariuszy. Władze miasta zapowiadają też zmiany we wszystkich podległych sobie DPS-ach.

Kontrola ujawniła kilkanaście "uchybień": przede wszystkim chaos organizacyjny, niejasny zakres odpowiedzialności i kompetencji pracowników, brak nadzoru i braki w dokumentacji pensjonariuszy, brak dostępu do skutecznych leków przeciwbólowych.  

Na ostatniej sesji rady miasta wiceprezydent Poznania Agnieszka Pachciarz poinformowała, że poleciła dyrektorowi placówki odwołanie ze stanowiska osoby pełniącej obowiązki kierownika. Jest on w tej chwili na planowanym urlopie, który kończy się 17 czerwca.

Do tego czasu dyrektor placówki, który na razie żadnych konsekwencji nie poniesie, musi zrealizować 12 zaleceń pokontrolnych, mających usprawnić funkcjonowanie domu pomocy na Ratajach.

Chodzi m.in. o bezwzględne stosowanie procedur np. w przypadku przemocy fizycznej pensjonariuszy względem siebie i względem pracowników ośrodka, doprecyzowanie zakresu obowiązków i odpowiedzialności personelu.

Agnieszka Pachciarz chce wprowadzić zmiany we wszystkich DPS-ach podległych miastu. Zapowiada, że być może zostanie stworzony katalog dobrych praktyk. Poprawie sytuacji mają służyć też ankiety satysfakcji, które będą wypełniać pacjenci w obecności urzędników wydziału zdrowia.

Więcej: www.poznan.gazeta.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.