Poznań: w budżecie na 2016 ujęta budowa nowego DPS-u

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   17 listopada 2015 09:27


Poznań: w budżecie na 2016 ujęta budowa nowego DPS-u Poznań zaplanował w budżecie na 2016 rok środki na budowę nowego DPS-u. Fot. Przemysław Turlej, Fllickr.com (CC BY-NC 2.0)

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w poniedziałek (16 listopada) zaprezentował projekt budżetu miasta na kolejny rok. 339 mln zł ma być natomiast przeznaczone na politykę społeczną i zdrowotną, w tym budowę nowego domu pomocy społecznej.

Projekt przyszłorocznego budżetu miasta zakłada wydatki na poziomie 3,13 mld zł. Największa pula środków - 896 mln zł - zostanie przekazana na oświatę.

Deficyt budżetowy ma wynieść 223 mln zł.

W projekcie budżetu nie ma propozycji spektakularnych inwestycji. - Naszym celem są drobne inwestycje, które są bardzo ważne dla mieszkańców - podkreślił w poniedziałek na konferencji prasowej Jaśkowiak.

Projekt budżetu przewiduje m.in. wydatki na drogi i komunikację zbiorową w wysokości 624 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na modernizację wybranych tras tramwajowych oraz budowę nowej, na Naramowice. 339 mln zł ma być natomiast przeznaczone na politykę społeczną i zdrowotną, w tym budowę nowego domu pomocy społecznej.

Prezydent określił projekt jako "budżet kompromisu". Jego zdaniem poprawa komfortu życia mieszkańców nie przeszkodzi w realizacji większych, ambitniejszych inwestycji, jak np. skomunikowanie północnej części Poznania.

Projekt budżetu na 2016 r. jest pierwszym, jaki po ubiegłorocznych wygranych wyborach samorządowych współtworzył prezydent Jaśkowiak.

- Bardzo duże środki były w ostatnich latach przeznaczone na inwestycje drogowe, ale to się wcale nie przełożyło na komfort przemieszczania się mieszkańców. Korki są jeszcze większe niż były i tu korzystamy teraz też z doświadczeń innych zachodnich miast. Chcemy poprawić warunki dla pieszych, dla tych, którzy się przemieszczają tramwajem, autobusem - powiedział. Inwestycje w zakresie infrastruktury mają być planowane "rozsądnie i racjonalnie".

Projekt budżetu został już przedstawiony miejskim radnym. Prace nad projektem mają się rozpocząć na wtorkowej sesji.

Prezydent podkreślił, że czeka na wszelkie poprawki.

W 2015 r. dochody miasta wyniosły ponad 3,255 mld zł, natomiast wydatki - 3,259 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.