Poznański ZOL rozpoczął kampanię „Przestaw się na zdrowe myślenie”

RYNEK OPIEKI

Autor: Onet/Rynek Seniora   06 października 2015 09:26


Poznański ZOL rozpoczął kampanię „Przestaw się na zdrowe myślenie” Kampana społeczna "Przestaw się na zdrowe myślenie" potrwa do końca lutego 2016 r. Fot. Fotolia

„Przestaw się na Zdrowe Myślenie” - to hasło kampanii społecznej zainicjowanej przez Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej SP ZOZ w Poznaniu.

Jej celem jest walka z „chorymi słowami” - krzywdzącymi, stygmatyzującymi określeniami (czubek, wariatka, schizol itp.) używanymi w stosunki do osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych intelektualnie, starszych lub niesamodzielnych.

Kampanię zainicjowali poznaniacy 27 września pod Centrum Kultury Zamek i w Teatrze Animacji w Poznaniu. Wraz z osobistościami świata kultury i sportu nagrali spot reklamujący akcję - manifest społeczny przeciwko „chorym słowom”. Stworzony wspólnymi siłami spot emitowany będzie w telewizji, a także w różnych wariantach w internecie.

W ramach działań dla szkół przygotowane zostały lekcje dopasowane dla różnych grup wiekowych - od przedszkolnych do ponadgimnazjalnych. Wszystkie posiadają rekomendację Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i pozytywną opinią Krajowego Konsultanta ds. Psychiatrii. Na oficjalnej stronie akcji w dziale „Edukacja”, na nauczycieli czekają gotowe do pobrania materiały - wśród nich m.in. skrypty opracowane przez specjalistów z dziedziny edukacji i psychologii. Można także obejrzeć przeprowadzone już lekcje pokazowe.

Dla instytucji, urzędów i firm z kolei stworzony został e-learning. Jego ukończenie umożliwia zdobycie specjalnego certyfikatu: „Strefa Zdrowego Myślenia”, który warto wyeksponować w widocznym dla Klientów miejscu.

Kampania potrwa do końca lutego 2016 r.

Więcej: www.onet.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.