Premier wspiera tworzenie klubów wolontariatu

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP, onet.pl/Rynek Seniora   27 października 2014 15:21


Premier wspiera tworzenie klubów wolontariatu

Premier Ewa Kopacz wsparła tworzenie klubów wolontariatu w szkołach i przy uniwersytetach III wieku. Taka zapowiedź padła podczas spotkania z amazonkami i działaczkami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie (Warmińsko-Mazurskie).

Jak oceniła, należy wykorzystywać bogate doświadczenia innych w niesieniu pomocy ludziom potrzebującym wsparcia. Niesienie pomocy ludziom chorym onkologicznie w ramach wolontariatu nazwała "działalnością niemedyczną, ale publiczną, niedochodową". - Jestem za tym, żeby promować ją (tę działalność) i będę wspierać każdą działalność organizacji pozarządowych i takich, które działają na rzecz innych - powiedziała. Dodała, że sama chciałaby zakładać kluby wolontariatu.

- Chciałabym, by takie kluby wolontariatu powstały w szkołach średnich, niekiedy w gimnazjach, na studiach i wśród uniwersytetów III wieku. Nie ma nic cenniejszego, jak mieć możliwość porozmawiania z kimś, kto jest dyskretnym, kto umie słuchać i rozumie, jak to jest, kiedy człowiek czuje, że wokół niego zrobiło się pusto - powiedziała Kopacz. Dodała, że przy tworzeniu tych klubów będzie chciała wykorzystać m.in. doświadczenie amazonek.

Podczas otwartej dla mediów części spotkania z amazonkami i działaczkami lokalnego TPD premier Kopacz mówiła, że wie, jak wielkim ciosem jest dla kobiet informacja o tym, że mają raka. Dodała, że wie, że nie zawsze bliscy "wytrzymują presję walki o każdy dzień". Dlatego, zaznaczyła, wsparcie amazonek, które niosą pomoc kobietom leczącym raka piersi, jest nieoceniona.

Premier podkreśliła, że amazonki są podwójnie dzielne, ponieważ poradziły sobie ze swoją chorobą i dodatkowo niosą swoją wiedzę i doświadczenie innym kobietom, "którym często po diagnozie kończy się świat". Kopacz zachęcała też wszystkie kobiety, by korzystały z bezpłatnych zaproszeń na badania mammograficzne. - Teraz z tych zaproszeń korzysta 47 proc. (...) Pokutuje takie myślenie, że lepiej się nie badać i nie wiedzieć - mówiła Kopacz i zaapelowała, by kobiety "wykrywały tę zarazę".

"Rak piersi wcześnie wykryty i zdiagnozowany jest uleczalny" - przekonywała Kopacz, która podczas spotkania wiele razy odniosła się do osobistych zawodowych doświadczeń lekarskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.