Prezes KIGS: dużo środków do pozyskania na projekty senioralne
Autor: Polskie Radio/Rynek Seniora   10 listopada 2015 11:54

W ramach Regionalnych Programów Operacyjnych do pozyskania jest bardzo dużo środków, które można wykorzystać zarówno na tzw. działania twarde oraz miękkie projekty związane z opieką lub wsparciem osób niesamodzielnych, w tym osób starszych - mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.


- Nasz instytut jest m.in. w kontakcie z Urzędami Marszałkowskimi, identyfikuje, gdzie te pieniądze są i zaprasza przedsiębiorców do współpracy - wyjaśnia Marena Rudnicka w rozmowie z Polskim Radiem.

Jak wiadomo, potencjał srebrnej gospodarki jest ogromny, głównie z powodów demograficznych i starzejącego się w szybkim tempie społeczeństwa.

Według Marzeny Rudnickiej ogromną szansą jest stworzenie prawdziwego partnerstwa publiczno-prywatnego, które potrafiłoby zagospodarować część obowiązków, które do tej pory spadały wyłącznie na publiczne instytucje. Mogłoby to z pewnością prowadzić do zdecydowanego polepszenia świadczonych usług np. w zakresie opieki stacjonarnej nad starszymi, niesamodzielnymi pacjentami.

Innym problemem jest spora szara strefa, która nadaje niedobrą opinię domom senioralnym. Złą opinię mają też domy pomocy społecznej.

- A po drugiej stronie są znakomite placówki, takie, jakie się widuje na Zachodzie. Trzeba więc było stworzyć taki system, by pokazać tym placówkom, które faktycznie świadczą dobrą jakość, że są sprawdzone przez jakiś podmiot zewnętrzny, by seniorzy i ich rodziny mieli świadomość wyboru - mówi prezes

Ten system to znak jakości OK Senior, stworzony przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, który może okazać się pomocny przy ocenie produktów czy usług.

Więcej: www.polskieradio.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR