Promedica24: dni otwarte dla przyszłych opiekunów osób starszychJacek Wykowski/Rynek Seniora - 18 marca 2016 13:59


Wszyscy zainteresowani pracą w charakterze opiekuna osoby starszej będą mogli poznać specyfikę tego zawodu na przykładzie Wielkiej Brytanii i Niemiec. Od 15 marca 2016 r. Promedica24 - firma działająca w branży usług opiekuńczych - w 13 oddziałach w Polsce organizuje tzw. dni brytyjskie i dni niemieckie.

Oprócz informacji dotyczących stricte zawodu opiekuna, uczestnicy będą mogli zapoznać się także  z kulturą danego kraju.

Dni brytyjskie będą organizowane 22 marca w Warszawie i w Bielsku-Białej. Na dni niemieckie można natomiast wybrać się do Olsztyna i Zielonej Góry (21 marca), Ostrowa Wielkopolskiego (22 marca), Koszalina (23 marca) i Gorzowa Wielkopolskiego (24 marca). Cykl spotkań o kulturze i rynku usług opiekuńczych w Niemczech zakończy dzień otwarty w Gdyni (31 marca).

Szczegółowy harmonogram oraz adresy oddziałów dostępne są na stronie www.promedica24.com.pl

Podczas spotkań będzie można poznać specyfikę pracy w danym kraju, aktualne oferty współpracy, a także porozmawiać z doświadczonymi opiekunkami i opiekunami.

Przedstawiciele Promedica24 deklarują, że firma pomaga w załatwieniu wszelkich formalności i pozostaje w kontakcie ze wszystkimi swoimi opiekunami. Dla opiekunów i opiekunek organizowane są również kursy i szkolenia, w tym językowe.

W ciągu 12 lat działalności Promedica24 pozyskała do pracy w roli opiekuna seniorów ponad 24 tys. osób. Firma świadczy usługi opieki domowej dla klientów na terenie Niemiec, Anglii i Polski. W ich imieniu poszukuje i przygotowuje do pracy kandydatów z Polski, Rumunii, Słowacji, Bułgarii i Niemiec.