Prowadzeniem domu Senior-WIGOR w Szczecinie zajmie się organizacja pozarządowa

RYNEK OPIEKI

Autor: MK, UM Szczecin/Rynek Seniora   10 września 2015 11:32


Prowadzeniem domu Senior-WIGOR w Szczecinie zajmie się organizacja pozarządowa    Dom Senior-WIGOR w Szczecinie mieścił się będzie przy ul. Królowej Jadwigi. Fot. Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Miasto Szczecin ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych zainteresowanych prowadzeniem dziennego domu Senior-WIGOR. Na jego utworzenie Szczecin pozyskał dofinansowanie z pierwszej edycji rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Pracy.

Otwarty konkurs Szczecin ogłosił 9 września br. Adresatem konkursu są podmioty określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Zadaniem zwycięskiej jednostki będzie prowadzeniu domu Senior-WIGOR, mieszczącego się przy ul. Królowej Jadwigi. Realizacja zadania przewidziana jest na okres od 01.10.2015 r. do 31.12.2016 r.

Rekrutacją i kierowaniem seniorów do placówki Senior-WIGOR zajmować się będą pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Organizacja, której władze Szczecina powierzą prowadzenie placówki będzie odpowiadała za objęcie wsparciem 30 seniorów i organizację pracy placówki.  

„Wynikiem tych działań będzie zmiana sytuacji Seniorów, ich wyjście z zamkniętego środowiska, z grupy wykluczonej i marginalizowanej oraz nabycie pewności siebie” - czytamy w ogłoszeniu o konkursie.

Maksymalna wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania powierzonego organizacji pozarządowej w roku 2015 wynosi będzie blisko 70 tys. zł, w tym  ze środków własnych Gminy Miasto Szczecin - ponad 56 tys. zł. Pozostała część będzie współfinansowana ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Dom Senior-WIGOR ma być placówkę ogólnodostępną, w szczególności dla mieszkańców dzielnicy, w której jest zlokalizowana. Dom przeznaczony jest dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.