Pszczyna: zainwestują w ZOL i ośrodek dziennego pobytu?

RYNEK OPIEKI

Autor: wiadomosci.pless.pl/Rynek Seniora   01 września 2015 09:45


Pszczyna: zainwestują w ZOL i ośrodek dziennego pobytu? Rozbudowa zakładu opiekuńczo-leczniczego i otwarcie ośrodka pobytu dziennego dla seniorów to możliwe kierunki rozwoju szpitala w Pszczynie. Fot. Fotolia

Trzy piętra pszczyńskiego szpitala (Śląskie) pozostają niezagospodarowane. Wśród pomysłów na ich wykorzystanie jest rozszerzenie działalności zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego oraz otwarcie ośrodka dziennej pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Podczas sesji rady powiatu Aleksandra Drobiec, dyrektor pszczyńskiego szpitala przedstawiła najważniejsze inwestycje zrealizowane w ciągu pięciu lat przez Centrum Dializa. Ich łączna wartość wyniosła 4,3 mln zł.

Radny Waldemar Januszewski odniósł się do przedstawionego przez dyrektor zestawienia, z którego wynikało, że spółka nie zlikwidowała żadnego oddziału. Przypominał, że, kiedy Centrum Dializa przejęła szpital, funkcjonował oddział geriatryczny, na który przeznaczono dość sporo pieniędzy. Dzisiaj ten oddział ogranicza się do sześciu łóżek.

Dyrektor tłumaczyła, że na oddział geriatryczny szpital otrzymał kontrakt znacznie mniejszy niż się spodziewano. To NFZ przydziela kontrakty i nie jest to od nikogo zależne. Nadwykonania są na wszystkich oddziałach szpitala. Przypomniała, że spółka dokonała remontu m.in. oddziału geriatrycznego.

Dyrekcja planuje również zagospodarowanie trzech pięter, jeżeli uda się zakontraktować kardiologię. Póki co są takie propozycje: utworzenie komory hiperbarycznej, rozszerzenie działalności ZOL-u, otworzenie oddziału pediatrii, jak również otwarcie ośrodka dziennej pomocy nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Więcej: www.wiadomosci.pless.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.