Remont DPS w Pleszewie: placówka znalazła wykonawcę

RYNEK OPIEKI

Autor: MK/Rynek Seniora   15 października 2015 10:20


Remont DPS w Pleszewie: placówka znalazła wykonawcę Remont dachu na jednym z budynków należących do DPS w Pleszewie kosztować ma ponad 500 tys. zł. Fot. Archiwum

Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie (Wielkopolskie) rozstrzygnął przetarg na wykonawcę remontu polegającego na wymianie pokrycia dachowego. Placówka wyda na ten cel blisko 510 tys. zł.

Do przetargu stanęło pięć podmiotów, zwyciężyła firma WA. SZ. DACH z Poznania.

DPS w Pleszewie mieści się w kilku obiektach, remont dotyczy budynku znajdującego się przy Placu Wolności im. Jana Pawła II nr 5.

Termin zakończenia robót określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia to 21 grudnia 2015 r.

Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie jest jednostką organizacyjną powiatu Pleszewskiego, posiada 240 miejsc mieszkalnych. Podzielony jest na dwa oddziały:  
- Oddział I posiadający 148 miejsc dla osób przewlekle somatycznie chorych, zlokalizowany przy Placu Wolności im. Jana Pawła II nr 5 i ul. Podgórnej 2, 
- Oddział II posiadający 92 miejsca dla osób przewlekle psychicznie chorych oraz pododdział dla osób uzależnionych od alkoholu, mieszczący się przy ul. Malińskiej 9 i ul. Malińskiej 9A.

Dla potrzeb bytowych, zdrowotnych i rekreacyjnych mieszkańców w budynkach znajdują się: pokoje mieszkalne, gabinety lekarskie, gabinety pielęgniarskie, sale rehabilitacji, gabinet psychologa, sale terapii zajęciowej, pokoje dziennego pobytu, kawiarnia, palarnia, biblioteka, kuchenka dla potrzeb mieszkańców, stołówka i pokój gościnny.

Teren wokół DPS-u przystosowany jest  do potrzeb osób niepełnosprawnych  i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dom otoczony jest zielenią z altanami, alejkami spacerowymi, fontanną i ławkami. Znajdują się tu również tereny  sportowo- rekreacyjne takie jak: kort tenisowy, kręgielnia plenerowa, boisko do piłki siatkowej, piłki ręcznej, nożnej, szachownica. DPS posiada także miejsce do grillowania i uprawy ogródków działkowych, salę widowiskową oraz pomieszczenia dla celów terapii zajęciowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.