Robert Biedroń i Jolanta Kwaśniewska tworzą „Kącik Babci i Dziadka”
Autor: Rynek Seniora   06 czerwca 2016 13:40

Prezydent Słupska Robert Biedroń i prezeska zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier” Jolanta Kwaśniewska podjęli współpracę przy tworzeniu „Kącika Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” z siedzibą w Słupsku przy ul. Leśnej 8.

Pierwszy pilotażowy Kącik został stworzony przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” w 2015 roku  w Domu Pomocy Społecznej im. św. Franciszka Salezego na Solcu w Warszawie.

W ramach projektu zaaranżowano przytulną przestrzeń, w której podopieczni ośrodka mogą się spotykać, przyjmować gości, czy brać udział w organizowanych dla nich wydarzeniach kulturalnych - poinformowała Fundacja.

Dzięki grantowi uzyskanemu przez Fundację „Porozumienie Bez Barier” z Fundacji MetLife, w 2016 roku powstaną dwa kolejne Kąciki.

Pierwszy z nich zostanie stworzony w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku.

Fundacja podkreśla, że ideą projektu „Kącik Babci i Dziadka” jest wykreowanie namiastki rodzinnego domu w wybranych domach pomocy społecznej przy wykorzystaniu lokalnych zasobów oraz we współpracy z podmiotami wywodzącymi się z miejsc, w których powstają Kąciki.

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej ,,Porozumienie Bez Barier’’działa od 1997 roku. W 2013 roku zaangażowała się w prowadzenie ogólnopolskiego programu „Oswajanie starości”. Misją programu jest podniesienie problematyki starości oraz wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu. W ramach „Oswajania starości” Fundacja m.in. współorganizowała pierwszą ogólnopolską paradę Seniorów (2014), wyprodukowała spot edukacyjny (2015),  stworzyła poradnik dla osób dojrzałych pod tytułem „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie” (2015) oraz zrealizowała w Warszawie pierwszy „Kącik Babci i Dziadka”  (2015).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.