Rumia: ruszyła akcja "Pudełko życia"Radio Gdańsk/Rynek Seniora - 12 kwietnia 2018 09:57


11 kwietnia ruszyła w Rumi (Pomorskie) akcja "Pudełko życia". Inicjatywa adresowana jest przede wszystkim do osób starszych, niepełnosprawnych i mieszkających samotnie. Docelowo miasto planuje rozdanie 3 tys. pudełek.

Głównym celem projektu jest ułatwienie niesienia pomocy mieszkańcom w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia - informuje Radio Gdańsk.

Zestaw składa się z plastikowego pojemnika oznaczonego specjalnym nadrukiem, karty informacyjnej oraz dwóch naklejek - do umieszczenia na lodówce i wewnętrznej stronie drzwi wejściowych do mieszkania. Oznaczenie to pozwala służbom niemal natychmiast zlokalizować pudełko.

W pojemniku służby ratownicze znajdą informacje dotyczące kontaktu do rodziny, zdiagnozowanych chorób, alergii, przyjmowanych leków oraz miejsca, w którym senior przechowuje dokumentację medyczną. Zgodnie z instrukcją, wypełnioną kartę informacyjną należy włożyć do pudełka, a pojemnik do lodówki.

Pierwsze pudełka zostały wręczone 11 kwietnia. Dalsza bezpłatna dystrybucja rozpocznie się 18 kwietnia. Pojemniki będą wydawane w Urzędzie Miasta Rumi.

Więcej: radiogdansk.pl