Rynek domów opieki o wysokim standardzie ma duży potencjał
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   04 stycznia 2016 16:39

System opieki nad seniorami w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Osoby, które szukają miejsca pobytu dla bliskich w podeszłym wieku, oczekują wysokiego standardu - mówi portalowi rynekseniora.pl Martyna Konopa, koordynator projektu z firmy Fair Play. Spółka zajmująca się handlem sprzętem hokejowym zainwestuje w Piekarach Śląskich (Śląskie) kilka milionów zł w prywatny dom dla seniorów z rehabilitacją.

Wraz z nowym rokiem 2016 spółka z Nowego Targu (Małopolskie) rozpoczęła prace nad szacowaniem kosztów remontu i wyposażenia zakupionego za 750 tys. zł budynku na terenie Parku Przemysłowo Technologicznego EkoPark w Piekarach Śląskich.

Czytaj też: Firma z branży "hokejowej" wchodzi na rynek opieki nad seniorami

- Dokładne koszty będą znane w ciągu 1, 2 tygodni. Na obecnym etapie szacujemy, że inwestycja pochłonie kilka milionów zł - mówi koordynatorka Martyna Konopa. - Przyszli pensjonariusze zapłacą za miesięczny pobyt od 2800 do 3800 zł - dodaje.

Budynek ma 2 tys. mkw. powierzchni - inwestor chce go dostosować dla seniorów z różnymi potrzebami.

- Będą to osoby aktywne, ale będą też wymagające stałej opieki, leżące. Obiekt będzie podzielony na określone sektory tak, aby pacjenci o określonym typie potrzeb byli w jednym miejscu i dobrze czuli się we własnym gronie - tłumaczy Martyna Konopa.

Planowany dom opieki ma dodatkowo oferować usługi rehabilitacyjne, również dla osób leżących.

- Nie we wszystkich tego typu placówkach jest rehabilitacja, a pacjenci w zaawansowanym wieku, po operacjach na pewno tej rehabilitacji wymagają. Leżący tryb życia nie wpływa na nich najlepiej - mówi koordynatorka projektu. - Będziemy oferować usługi i dla pensjonariuszy (w ramach ceny) i dla osób dochodzących - komercyjnie i ewentualnie przez NFZ - precyzuje.

Przyszły dom opieki ma kierować swoją ofertę głównie do klientów z Polski, ale nie tylko.

- Na pewno skupimy się na rynku lokalnym, czyli województwie śląskim z możliwością poszerzenia o Małopolskę i Opolszczyznę. W spektrum naszego zainteresowania będą także obcokrajowcy, głównie seniorzy zza zachodniej granicy - wyjaśnia Martyna Konopa. Jak dodaje, osoby, które wybierają domy dla swoich bliskich, bardzo często kierują wysokim standardem, gdyż chcą zapewnić bliskim należytą opiekę. Ich poszukiwania nie ograniczają się zatem do jednego miasta czy województwa.

Badania rynkowe przeprowadzone przez firmę Fair Play wykazały, że rynek domów opieki o wysokim standardzie ma w Polsce i w województwie śląskim duży potencjał.

- Rynek opieki nad seniorami w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Na dodatek w okolicy w większości domów seniora nie ma miejsc, jest kolejka oczekujących. Chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom, a dodatkowo zaoferować dobry standard i szeroki wachlarz usług - m.in. wspomnianą rehabilitację czy opiekę psychologiczną - podsumowuje Martyna Konopa.

Pod koniec stycznia 2016 r. mają być gotowe pierwsze wizualizacje obiektu. Prace modernizacyjne rozpoczną się najwcześniej w połowie 2016 r. Pacjenci mają być przyjmowani w roku 2017.

Firma handlowa Fair Play z Nowego Targu (Małopolskie) działa od 1992 r. i zajmuje się sprzedażą sprzętu do hokeja i unihokeja oraz sprzedażą i montażem band hokejowych na lodowiskach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.